Betoonkonstruktsioonide arvutamine

0 viiest
Hinda
Toode on läbimüüdud!
See on selle kõrgkooliõpiku teine, parandatud trükk. Eelmine trükk ilmus 2014. aastal.
Õpik on mõeldud eeskätt ehituserialade üliõpilastele ning betoonkonstruktsioonide projekteerimisega tegelevatele inseneridele. Kasutajatelt eeldab raamat betoonkonstruktsioonialaste põhimõistete tundmist. Üliõpilastel aitab raamatus esitatud materjal kaasa betoonkonstruktsioonide kursuse süvendatud omandamisele ning on abiks kursuseprojektide ning asjakohaste lõputööde koostamisel. Praktilises projekteerimistöös on raamat insenerile abiks raud- ja pingebetoonkonstruktsioonide ning nende elementide sisumõistval arvutamisel.
Raamatus on esitatud betoonkonstruktsioonide arvutuseeskirjad ja peamised konstrueerimisnõuded ning nendele vastavad arvutusnäited. Esitatud materjal on kasutatav ka ehitus alasel täiendõppel ja ekspertiiside koostamisel.
Raamatu on koostanud pikaajalise ehitiste projekteerimisalase kogemusega TTÜ õppejõud Vello Otsmaa, kes enam kui 50 aastat on tegelenud betooni ja raudbetooni teooria ja praktikaga ning betooniala saladuste edasiandmisega tudengitele, töötades Tallinna Tehnikaülikoolis aastail 1958—2012. Alates 2012 TTÜ emeriitdotsent. Autor on konsulteerinud raudbetoonkonstruktsioonide projekteerimist ja ehitamist, juhtinud vastutusrikaste ehitiste katsetamist, kirjutanud teadustrükiseid.
Raamatuga on kaasas CD, kus on programm surutud ristkülikukujulise ja ringristlõike kandevõime esitamiseks.
Toode on läbimüüdud!