Eht narkoärikas

25 pöörast aastat kokaiinikartellides
0 viiest
Hinda
Tarne 1-3 tööpäeva
40,80 €
Tavahind: 42,95 €
Saadavus kauplustes
Kuidas sai ühest tavalisest üliõpilasest üks ajaloo suurimaid uimastiärikaid? Kuidas ta mafioosode keskel ellu jäi, kui ta ise ei kasutanud vägivalda ega kandnud relva? Luis Navia liigutas 1980.–1990. aastate kokaiiniäri hiilgeajal üle maailma sadu tonne narkootikume. See tegi temast multimiljonäri, aga ta ise vaevles süümepiinade käes.
Ebaseadusliku äriga seotud inimesed ei kipu tavaliselt nii avameelselt oma elust pajatama. Endine narkokaubitseja Navia räägib kirjanik Jesse Finkile aga oma loo. Näeme toimunut nii läbi Navia, tema perekonna kui ka endiste armukeste silmade. Oma meenutusi jagavad ka eriagendid, kes Navia lõpuks kohtu ette tõid.
“Eht narkoärikas” on tempokas lugu täis hullumeelseid juhtumeid, vägivaldseid pöördeid ja öiseid lende.

„„Eht narkoärika“ tegelaskujud on aheldatud Ameerika mägedel kihutava vaguni külge, kust nad maha astuda ei saa või ei taha. Luis Navia oli Colombia ja Mehhiko suuremate kartellide mõjukas uimastivedaja ning tema teadmised sellest, kuidas USA ja Euroopa narkootikumidega üle ujutati, on ainulaadsed. Ülemaailmse kokaiinikaubanduse telgitagustest ning selle tipus troonivate tegelaste pöörasest, kuid ohtlikust elust pole keegi kunagi paremat ülevaadet andnud.“

Peter Walsh, raamatu „Drug War: the Secret History“ autor
Tarne 1-3 tööpäeva
40,80 €
Tavahind: 42,95 €
Saadavus kauplustes