Elu on sümbioos

0 viiest
Hinda
Tarne 1-3 tööpäeva
14,25 €
Tavahind: 15,00 €
Saadavus kauplustes
Bioloog ja diplomaat Toomas Tiivel (sünd. 1952) on oma Mõtteloo-raamatusse koondanud kirjutisi kahest erinevast ainevallast.
Esimene pool on bioloogilise sisuga ja teaduslikum ning selle lugemise hõlbustamiseks on lisatud raamatu lõppu väike rakubioloogia sõnastik.
Kõigist tekstidest kumab läbi seoste otsimine, mis lõpuks määrab süsteemi käitumise. Raamatu teine osa haarab maailma, eeskätt diplomaadi pilguga. Sümbioos ehk teisisõnu kooskõlaline kooselu on ajast aega huvitanud nii biolooge kui ka inimkoosluste vaatlejaid. On vaieldud, kas elu on eelkõige konkurents või pigem sümbioos. Tiivel kaldub ses küsimuses kindlalt sümbioosi poole, milleta pole ühtegi kooslust. Inimsümbioosi tähtis vorm on sõprus ning sõpruskonnad, millesse autor kuulub, on olnud väga püsivad suuresti tänu temale, muuhulgas hea huumori saatel. Saatesõna on raamatule kirjutanud akadeemik Jüri Engelbrecht.

Raamatu väljaandmist on toetanud Haridus- ja Teadusministeerium, Eesti Kultuurkapital, AS Giga ja Eesti Mõtteloo Sihtkapital.
Tarne 1-3 tööpäeva
14,25 €
Tavahind: 15,00 €
Saadavus kauplustes