Gustav Adolfi Gümnaasiumist võrsunud akadeemikud

0 out of 5
Rate this
Product is sold out!
Raamat, mis annab võimaluse tutvuda GAG-st võrsunud väljapaistvate teadlastega, kelle teadustööd on hinnatud akadeemiku aunimetusega. Nende hulgas on 18., 19., 20. ja 21. sajandil GAGi lõpetanuid – eri riikide akadeemiate ja kümne erineva teadusala akadeemikuid. Kool on uhke nende üle ja püüab säilitada nende mälestust.
2006. aastal kujundati koolimaja peahoone esimesele korrusele akadeemikute galerii, kus esimesel kohal on 1789. aastal gümnaasiumi lõpetanud Georg Wilhelm Richmann s– füüsik, Peterburi Teaduste Akadeemia akadeemik, kelle sünnist 2011. aastal möödus 300 aastat. Nii sai järjepannu galeriisse üles seatud 17 akadeemikut. Viimasel alusel on foto koht tühi ja all tekst: reserveeritud järgmisele GAG lõpetanud akadeemikule. Ega koolil kaua oodata tulnudki. Kui Eesti Teaduste Akadeemia valis 2010. aasta detsembris kümme uut akadeemikut, siis nende seas oli kaks GAGi vilistlast – matemaatik Eve Oja ja ökoloog Martin Zobel.
Niisugune asjade kokkusobivus – esimese akadeemiku tähelepanu vääriv sünniaastapäev, korraga kaks uut akadeemikut ja gümnaasiumi 380. tegevusaasta – viisid kooli mõttele koostada raamat GAGi akadeemikutest. Kes võiks olla autoriks? Ülesande võtsid endale 11.a ja mõned ka 11.c ja 11.d klassi õpilased. Otsustati, et koos akadeemikute teadustegevusega kirjeldatakse lähemalt nende nooruspõlve – kodu ning kooliaega ja -olusid, mis kindlasti aitasid kaasa noore inimese edasisele haridusteele, eriala valikule ja teadlaseks kujunemisele. Seega ei tuleks võtta neid töid tõsiteaduslike käsitlustena, vaid huvitava lugemismaterjalina, kus akadeemikut on püütud näidatud rohkem inimlikust vaatenurgast.
Milliseks kujunesid õpilaste tööd, sõltus juba sellest, kuidas oli kellegi oskus töötada allikatega ja koostada nende põhjal kodu-uurimuslik töö. Vaatamata eklektilisusele on tegemist toreda õpilastepoolse kingitusega koolile tema 380. aastapäevaks.
Product is sold out!