Frequently asked questions

Terms of use

1. Apollo Kauplused OÜ

Tartu mnt 80d, 10112 Tallinn, Eesti
tel: 6336020
e-post: info@apollo.ee
registrikood: 12252422
KMK reg. number: EE101524485
Swedbank a/a EE232200221054827335

2. Üldised tellimistingimused

Üldised tellimistingimused kehtivad Apollo Kauplused OÜ (edaspidi nimetatud Apollo) interneti kodulehel www.apollo.ee (edaspidi nimetatud Koduleht) ning Apollo Pood mobiilirakenduses (edaspidi nimetatud Äpp) asuva raamatute ja teiste kaupade (edaspidi nimetatud Toode või Tooted) tellimiskeskkonna vahendusel (edaspidi nimetatud E-pood) tellimisel tekkivate õigussuhete kohta.
Lisaks käesolevatele üldistele tellimistingimustele reguleerivad Tellija ja Apollo vahelisi suhteid Eesti Vabariigis kehtivad õigusnormid, Apollo klientide isikuandmete töötlemise kord (Privaatsus), saadaval https://www.apollo.ee/privaatsus/, E-poe toodete hinnakiri ja väljakujunenud head tavad.
Käesolevate üldiste tellimistingimuste, privaatsuse ning kehtivate E-poe toodete hinnakirjaga on võimalik tutvuda Apollo kodulehel.

3. Toodete tellimise kord
 1. Toodete tellimiseks ei pea Tellija registreerima end Apollo internetikeskkonna (edaspidi nimetatud Internetikeskkond) kasutajaks.
 2. Tellija valib soovitud Toote(d), määrab iga Toote koguse, Toodete eest tasumise ning kohaletoimetamise viisi. Enne tellimuse lõplikku kinnitamist on Tellijal võimalik tellimus üle vaadata ning muuta esitatud tellimust. Pärast tellimuse üle vaatamist Tellija kinnitab tellimuse. Tellimust on võimalik esitada eesti, vene või inglise keeles.
 3. Kõik E-poes näidatud Toodete hinnad sisaldavad käibemaksu.
 4. Tellitud Toodete hinnale lisandub Toodete kohaletoimetamise tasu vastavalt Tellija poolt valitud kohaletoimetamise viisile.
 5. Tellija poolt kinnitatud tellimuse eest on Apollole võimalik tasuda internetipanga lingi abil, või krediitkaardi maksega.
 6. Tellija ja Apollo vaheline leping loetakse sõlmituks pärast seda kui Tellija on Tellimuse kinnitanud ja Apollo on edastanud Tellijale Tellimuse kinnituse.
 7. Tellimus jõustub Apollo poolt Tellijale Toote välja saatmisega.
4. Toodete kohaletoimetamine
 1. Tellitud Tooted toimetab Apollo Tellijale vastavalt Tellija poolt tellimuse esitamisel valitud viisile: kas Omniva pakiautomaadi kaudu, SmartPOSTi pakiautomaadi kaudu, Eesti Posti postkontorisse, kulleriga või Apollo kauplustesse.
 2. Kohaletoimetamise viisi valib Tellija tellimuse vormistamisel. Kohaletoimetamise hinnad on fikseeritud hinnakirjas, mis on Tellijale nähtav Tellimuse vormistamisel.
5. Toodete kohaletoimetamise aeg
 1. Toode toimetatakse Tellijani E-poes märgitud aja jooksul. E-poes märgitud kohaletoimetamise ajad kehtivad ainult Eesti Vabariigi piires kohale toimetamisel. Välismaale kohaletoimetamise osas vaata punkti 8.1.
 2. Tooted, mille tarneaeg on 3-6 nädalat, toimetatakse Tellijani hiljemalt 30 tööpäeva jooksul.
 3. Kui tellimus sisaldab Tooteid, mille tarneaeg on 3-6 nädalat, siis toimetatakse kõik Tooted Tellijale ühe pakina arvestades pakis olevatest Toodetest pikimat tarneajaga.
 4. Tellimuste kohaletoimetamine järgneval tööpäeval kehtib, kui on täidetud kõik alljärgnevad tingimused:
  4.1 Toote juures on märge „1-3 tööpäeva“ st. on e-poes saadaval;
  4.2 Tellimus esitatakse tööpäeval enne kella 12.00;
  4.3. Toode tellitakse Eesti-siseselt.
6. Toodete tasuta kohaletoimetamine
 1. Apollo toimetab tellitud Tooted Tellijani tasuta kui:
  1.1 tellitud Toodete maksumus on üle 49 € ja Toodete kättesaamise kohaks on Tellija valinud Eesti sisese pakiautomaadi;
  1.2 tellitud toodete maksumus on üle 150€ ja Toodete kättesaamise kohaks on Tellija valinud postkontori või kullerteenuse või:
  1.3 Tellija on märkinud Toodete kättesaamise kohaks Apollo kaupluse.
7. Toodete kättetoimetamise viisid
 1. Omniva toob Toote(d) Tellija poolt valitud pakiautomaati Eesti piires järgnevalt:
  1.1 järgmisel tööpäeval juhul, kui tellimus on vormistatud tööpäeval enne kella 12.00 ning tellimus sisaldab vaid 1-3 tööpäevase tarnega tooteid.
  1.2 Tellides ainult 1-3 tööpäevase tarnega tooteid alates kella 12.00 jõuab tellimus pakiautomaati ülejärgmisel tööpäeval.
  1.3 Muude tingimuste puhul on tellimuse kohaletoimetamise aeg kuni 7-14 tööpäeva, v.a juhul, kui pakis sisalduvad välismaalt tellitud ingliskeelsed raamatud või pakk tellitakse välismaale.
  1.4 Tellimuse pakiautomaati saabumisel saadetakse Tellija mobiilile ja e-posti aadressile sõnum, mis sisaldab pakiautomaadi asukohta, lahtiolekuaegasid ja personaalset uksekoodi. Koodi sisestamisel pakiautomaadi puutetundlikule ekraanile, avaneb pakiautomaadi uks ning Tellija saab paki kätte. Saadetisi hoiustatakse tasuta Omniva pakiautomaadis 7 kalendripäeva alates sõnumi saatmisest Tellija mobiilile ja e-posti aadressile. 7 päeva möödumisel tagastab Omniva paki Apollole. Apollo võtab Tellijaga paki kättesaamise osas uuesti ühendust ja lepitakse tellimuse täitmise osas eraldi kokku. Kui Tellijaga ei saada kokkuleppele või Tellijaga ei saada ühendust, kuulub tellimus tühistamisele, Apollol on õigus hoida tellimuse summast kinni 4 € käsitlustasu ning tellimuse eest tasutud summa jääk tagastatakse Tellija arveldusarvele.
 2. SmartPOST toob Toote(d) Tellija poolt valitud pakiautomaati Eesti piires järgnevalt:
  2.1 järgmisel tööpäeval juhul, kui tellimus on vormistatud tööpäeval enne kella 12.00 ning tellimus sisaldab vaid 1-3 tööpäevase tarnega tooteid.
  2.2 Tellides ainult 1-3 tööpäevase tarnega tooteid alates kella 12.00 jõuab tellimus pakiautomaati ülejärgmisel tööpäeval.
  2.3 Muude tingimuste puhul on tellimuse kohaletoimetamise aeg kuni 7-14 tööpäeva, v.a juhul, kui pakis sisalduvad välismaalt tellitud ingliskeelsed raamatud või pakk tellitakse välismaale.
  2.4 Tellimuse pakiautomaati saabumisel saadetakse Tellija mobiilile ja e-posti aadressile sõnum, mis sisaldab pakiautomaadi asukohta, lahtiolekuaegasid ja personaalset uksekoodi. Koodi sisestamisel pakiautomaadi puutetundlikule ekraanile, vajadusel tellimuse eest kaardiga makstes, avaneb pakiautomaadi uks ning Tellija saab paki kätte. Saadetisi hoiustatakse tasuta SmartPOSTi pakiautomaadis 7 kalendripäeva, alates sõnumi saatmisest Tellija mobiilile ja/või e-posti aadressile. Väljastamata pakkide kohta saadetakse Tellijatele täiendavalt 2 meeldetuletussõnumit. Kui Te pole 7 kalendripäeva jooksul pakil järel käinud, kuulub tellimus tühistamisele, Apollo hoiab tellimuse summast kinni 4€ käsitlustasu ning tellimuse eest tasutud summa jääk tagastatakse Tellija arveldusarvele.
 3. Eesti Posti postkontorisse jõuab saadetis Eesti piires järgnevalt:
  3.1 järgmisel tööpäeval juhul, kui tellimus on vormistatud tööpäeval enne kella 12.00 ning tellimus sisaldab vaid 1-3 tööpäevase tarnega tooteid.
  3.2 Tellides ainult 1-3 tööpäevase tarnega tooteid alates kella 12.00 jõuab tellimus pakiautomaati ülejärgmisel tööpäeval.
  3.3 Muude tingimuste puhul on tellimuse kohaletoimetamise aeg kuni 7-14 tööpäeva, v.a juhul, kui pakis sisalduvad välismaalt tellitud ingliskeelsed raamatud või pakk tellitakse välismaale.
  3.4 Tellimuse saabudes postkontorisse saadetakse Tellija mobiilile sõnum, mis sisaldab postkontori asukohta ja lahtiolekuaegasid. Postkontoris hoiustatakse saadetist 15 kalendripäeva. Selle aja möödudes saadab Eesti Post paki saatjale tagasi. Hoiutasu võetakse ainult juhul, kui Tellija on palunud pakki hoida postkontoris üle 15 kalendripäeva. Kui Te pole 15 kalendripäeva jooksul pakil postkontoris järel käinud, ega palunud seda kauem kohal hoida kuulub tellimus tühistamisele, Apollo hoiab tellimuse summast kinni 4 € käsitlustasu ning tellimuse eest tasutud summa jääk tagastatakse Tellija arveldusarvele.
 4. Kuller toob kauba Teie poolt märgitud aadressile Eesti piires järgnevalt:
  4.1 järgmisel tööpäeval juhul, kui tellimus on vormistatud tööpäeval enne kella 12.00 ning tellimus sisaldab vaid 1-3 tööpäevase tarnega tooteid.
  4.2 Tellides ainult 1-3 tööpäevase tarnega tooteid alates kella 12.00 jõuab tellimus pakiautomaati ülejärgmisel tööpäeval.
  4.3 Muude tingimuste puhul on tellimuse kohaletoimetamise aeg kuni 7-14 tööpäeva, v.a juhul, kui pakis sisalduvad välismaalt tellitud ingliskeelsed raamatud või pakk tellitakse välismaale.
  4.4 Kohaletoimetamisele eelnevalt võetakse Teiega ühendust sobiva kohaletoimetamise kellaaja suhtes. Kui kokku lepitud kellaajal ei ole võimalik pakki üle anda, võetakse Teiega telefoni teel ühendust. Juhul, kui kuller Teiega telefoni teel kontakti ei saa, jäetakse Teie postkasti teatis ning tellimuse saate kätte lähimast postkontorist. Selle vältimiseks sisestage kasutajaseadetesse oma telefoninumber, et kuller saaks Teiega eelnevalt paki üleandmise kokku leppida. Kui Te pole 15 kalendripäeva jooksul pakil ka postkontoris järel käinud, ega palunud seda kauem kohal hoida kuulub tellimus tühistamisele, Apollo hoiab tellimuse summast kinni 4 € käsitlustasu ning tellimuse eest tasutud summa jääk tagastatakse Tellija arveldusarvele.
 5. Apollo kauplusesse jõuab Tellimus järgnevalt:
  5.1 Sama päeva õhtul või hiljemalt järgmisel tööpäeval juhul, kui tellimus on vormistatud tööpäeval enne kella 12.00 ning tellimus sisaldab vaid 1-3 tööpäevase tarnega tooteid.
  5.2 Väljaspool Tallinna olevatesse kauplustesse saabub kaup hiljemalt 3 tööpäeva jooksul. Muude tingimuste puhul on tellimuse kohaletoimetamise aeg kuni 7-14 tööpäeva, v.a juhul, kui pakis sisalduvad välismaalt tellitud ingliskeelsed raamatud või pakk tellitakse välismaale.
  5.3 Tellijale saadetakse Tellimuse poodi jõudmisel teavitav SMS ja e-kiri. Tellija saab Tellimuse kätte 14 kalendripäeva jooksul isikut tõendava dokumendi alusel. Kui Tellija ei ole 14 kalendripäeva jooksul Tellimusel järel käinud, kuulub Tellimus tühistamisele. Tellimuse tühistamise korral peab Apollo kinni 4 eurot käitlustasu ning tellimuse eest tasutud summa jääk tagastatakse Tellija arveldusarvele.
8. Tellimine ja Kohaletoimetamine väljaspoole Eesti Vabariiki
 1. Apollo pakub võimalust tellida raamatuid väljapoole Eesti Vabariiki. Välismaale tellimiseks lisa soovitud tooted ostukorvi, vali kohaletoimetamise viisiks transport välismaale, sisesta aadress ja vali riikide nimekirjast sihtpunkt. Olenevalt riigist kulub tellimise täitmiseks 7-30 tööpäeva.
 2. Väljaspoole Eesti Vabariiki tellimuse kohaletoimetamise hinnad on fikseeritud hinnakirjas, mis on Tellijale nähtav Tellimuse vormistamisel.
 3. Juhul kui Apollol ei ole võimalik tellimust Tellijani toimetada Tellijast tulenevatel põhjustel, siis kuulub tellimus tühistamisele, Apollo hoiab tellimuse summast kinni Tellimuse tagastamisega seotud kulud ning tellimuse eest tasutud summa jääk tagastatakse Tellija arveldusarvele.
9. Tarbija õigus tellimusest taganeda
 1. Tarbijast Tellijal (edaspidi nimetatud Tarbija) on õigus Toodete tellimusest põhjust avaldamata taganeda alates tellimuse tegemisest kuni Toodete kätte saamisele järgneva 14 kalendripäeva jooksul
 2. Tellimusest taganemiseks peab Tarbija Apollole esitama kirjalikult, e-posti teel või kaupluses kohapeal suuliselt ühemõttelise taganemisavalduse või kasutama selleks taganemisavalduse tüüpvormi, mis on allalaetav SIIT.
 3. Tellimusest taganemise avalduses peab Tarbija näitama ära pangakonto numbri ja pangakonto valdaja nime, kuhu kanda tagastatav raha. Sularaha tagasimakseid Apollo kauplustes kohapeal ei teostata.
 4. Kui tarbija on kaupa kasutatud või kahjustatud, vastutab tarbija tagastamisele kuuluva asja halvenemise korral asja kasutamisest tingitud väärtuse vähenemise eest. Nimetatud summa arvatakse maha tarbijale tagastatavast summast. Tarbijal tekib vastutus, kui ta on asja kasutanud muul viisil, kui on vaja asja olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks. Tarbija võib tagastada Tooted Apollo kauplustesse, pakiautomaadist või posti teel mei lao aadressile: APOLLO KAUPLUSED OÜ, Põikmäe 2, Tänassilma küla, 76406 Saku vald, Harjumaa. Tarbija kannab tellimusest taganemisel Toodete tagastamise kulud.
 5. Apollo tagastab taganemisavalduse kättesaamisel tarbijale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel, kõik tarbijalt lepingu alusel saadud tasud, muu hulgas tarbija kantud asja kättetoimetamise kulud. Ettevõtjal on võimalus maksega viivitada kuni tarbija on talle tagastanud lepingu esemeks olnud asja või esitanud tõendi, et ta on selle asja tagasi saatnud. Toodete eest tasutud summa ja kohaletoimetamise tasu ulatuses, mis vastab Tellija poolt tasutud summale, kuid mitte rohkem kui soodsaim piirkonnas kohaletoimetamiseks valitud transpordiviisi hind. Juhul kui Tarbija tagastab tellitud Tooted osaliselt, siis Apollo tagastab kohaletoimetamiskulud proportsionaalselt tellitud toodete arvuga. Apollo tagastab Tarbijale saatmise kulud täies ulatuses juhul kui taganemise põhjuseks on puudustega Toode.
 6. Digitaalseid tooteid (sh e-raamatuid) tagastada ei ole võimalik.
10. Registreerumise kord
 1. Apollo püsikliendiks saamiseks, peab Tellija registreerima ennast Internetikeskkonna kasutajaks aadressil www.apollo.ee.
 2. Apollo Klubiliikmeks registreerides on Tellijal õigus edaspidi saada püsikliendile ettenähtud soodustusi vastavalt Apollo Klubi programmile.
 3. Registreerumiseks on vajalik täita kõik ankeedis antud lahtrid.
 4. Peale registreerumist saadab Apollo Tellijale tema poolt määratud e-posti aadressile kirja juhistega kasutajakonto aktiveerimiseks.
 5. Peale Apollo Klubi kasutajakonto aktiveerimist saab Tellija enda poolt määratud kasutajatunnustega siseneda Apollo Internetikeskkonda ja esitada Toodete tellimusi, hoida ennast kursis püsikliendiprogrammi soodustuste ja boonustega, kontrollida tellimuste staatust, taaslaadida Apollost ostetud e-raamatuid, vaadata oma varasemaid arveid jpm.
11. Tellija õigused
 1. Tellijal on õigus tellida Tooteid E-poes Apollo poolt sätestatud hinnaga ja fikseeritud tingimustel.
 2. Tellijale saadetav Toode peab olema korrektne ja komplektne ning vastama Apollo poolt fikseeritud tingimustele.
 3. Tellijal on õigus esitada Toote tellimust ja Toodet ennast puudutavaid pretensioone Apollole aadressil Tartu mnt 80d, 10112 Tallinn, Eesti või e-posti aadressi info@apollo.ee 2 aasta jooksul Toote kättesaamisest arvates. Kuue kuu jooksul Toote Tellijale üleandmise päevast ilmnenud puuduste osas eeldatakse, et puudus oli olemas Toote üleandmise ajal, kui selline eeldus ei ole vastuolus Toote või puuduse olemusega. Tellija peab teatama Toote lepingutingimustele mittevastavusest Apollole kahe kuu jooksul pärast seda, kui ta sai mittevastavusest teada. Tootel puuduse olemasolu korral asendatakse Toode sama tootega, välja arvatud juhul kui vastavat Toodet ei ole enam müügil. Kui vastavat Toodet enam ei ole müügil, siis Tellija valikul Toode asendatakse või müügileping lõpetatakse ja tagastatakse Tellijale Toote maksumus.
 4. Tellijal on õigus Toodete tellimusest taganeda vastavalt punktile 9. (Tarbija õigus tellimusest taganeda).
 5. Tellijal on õigus Toote lepingutingimustele mittevastavuse korral tugineda seaduses sätestatud õiguskaitsevahenditele.
12. Apollo õigused
 1. Apollol on õigus muuta käesolevat Üldiseid tellimistingimusi ilma ette teatamata avaldades uued kehtivad tingimused Internetikeskkonnas.
 2. Apollol on õigus igal ajal ette teatamata muuta E-poe hinnakirja avaldades uue hinnakirja Internetikeskkonnas.
 3. Apollol on õigus tellimuse aktsepteerimisest loobuda või tellimuse täitmisest loobuda, näiteks kuid mitte ainult, juhul kui hinnakirjas on avaldatud ekslikult vale hind.
 4. Apollo ei taga, et raamatu kirjastaja poolt koostatud raamatu sisu kirjeldus vastab Tellija arvamusele raamatu sisu kohta.
 5. Juhul, kui Tellija ei täida käesolevate üldiste tellimistingimustega talle pandud kohustusi, ei garanteeri Apollo tellimuse jõustumist ja/või nõuetekohast Toote saatmist.
 6. Juhul, kui Tellija ei täida maksekohustust korrektselt, on Apollol õigus avaldada Tellija andmed maksehäirete registris.
13. Apollo kohustused
 1. Apollo kohustub Tellijani toimetama korrektse ja komplektse Toote(d).
 2. Apollo kohustub vastu võtma ja dokumenteerima kõik Tellija pretensioonid.
 3. Apollo kohustub Tellija pretensiooni lahendama 7 tööpäeva jooksul juhul, kui pretensiooni põhjused on Tellijast mittesõltuvad. Juhul, kui pretensiooni põhjus on Tellija põhjustatud, peab Tellija selle koheselt kõrvaldama.
 4. Apollo kohustub ekslikult sisestatud tooted või hinnad esimesel võimalusel eemaldama ja vigased tellimused tühistama.
 5. Apollo kohustub välja vahetama Toodete praakeksemplarid. Apollo vastutab üksnes tootmisvigade jm puuduste eest, mis olid olemas Toote üleandmisel Tellijale.
 6. Kõik pooltevahelised vaidlused lahendatakse läbirääkimiste teel. Kui kokkuleppele ei jõuta ja tellija soovib jätkata kaebuse esitamisega, siis on tellijal õigus pöörduda:
  6.1. Tarbijakaitseameti Tarbijavaidluste komisjoni poole aadressil Pronksi 12, Tallinn 10117, Eesti e-post: info@tarbijakaitseamet.ee. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada tarbija ja ettevõtja vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi, mida pooled ei ole suutnud lahendada kokkuleppe teel. Kaebuse läbivaatamine komisjonis on pooltele tasuta. Avalduse saab esitada aadressil: https://komisjon.ee/et/avalduse-esitamine;
  6.2. Tarbijavaidluste internetipõhise vaidluste lahendamise ODR-platvormi vahendusel http://ec.europa.eu/consumers/odr/. ODR-platvorm on mõeldud eelkõige, kuid mitte ainult, piiriüleste vaidluste lahendamiseks, mis võimaldab tarbijal lihtsamalt leida konkreetse vaidluse lahendamiseks sobiva vaidluste kohtuvälise lahendamise üksuse teises liikmesriigis;
  6.3. Kohtusse.
14. Lisainfo ja küsimused

Võta meiega ühendust:
Tel. 633 6020 (E-R 9-17)
info@apollo.ee


Kasutustingimused saad alla laadida SIIT
Lepingust taganemise tüüpvormi saad alla laadida SIIT

Privacy Policy

1. Isikuandmete töötlemine Apollo klubis
 1. Apollo klubis registreeritakse kasutaja ees- ja perekonnanimi, isikukood, telefoninumber, e-post ja vajadusel, posti ja tarneaadress, otseturunduse nõusolekud, Apollo klubi liikmena registreeritud ostud.
 2. Apollo Group OÜ, 12252422 - Tartu mnt 80d, 10112 Tallinn, Eesti (Edaspidi: Apollo Grupp) töötleb Apollo Klubi liikme isikuandmeid taotleja poolt Apollo Klubi taotluse esitamisel ja Apollo klubi tingimustega nõustumisel jõustunud lepingu alusel. Apollo klubiga liitumise taotlemisel kasutaja nõustub kehtivate Apollo klubi tingimustega ja kinnitab oma nõusolekut tema isikuandmete (sh tema poolt esitatud isikuandmete ja tema poolt Apollo klubi liikmena sooritatavate ostude andmete) töötlemiseks Apollo Grupp’i poolt käesolevates tingimustes toodud viisidel ja eesmärkidel.
 3. Apollo Grupp töötleb Apollo klubi liikme isikuandmeid lepingu täitmise ja kliendikontode haldamise eesmärgil, Apollo klubi liikmetele suunatud toodete ja teenuste pakkumiseks, küsitluste korraldamiseks ning loosimiste läbiviimiseks vastavalt kehtivatele õigusaktidele.
 4. Apollo Grupp töötleb andmeid ainult ulatuses, mis on vajalik lepingu täitmiseks ja klientide parimaks teenindamiseks ning andmeid säilitatakse turvaliselt vastavalt kehtivatele seadustele.
 5. Apollo Grupp’il on õigus kasutaja isikuandmetele teostada profiilianalüüsi, et paremini mõista klientide ootusi ja sellest tulenevalt pakkuda paremaid kaupu ja teenuseid võimaldades otseturunduse täpsemat suunamist. Apollo klubi kasutamine ilma profiilianalüüsita ei ole võimalik ning kasutaja poolt profiilianalüüsist keeldumisega kaasneb Apollo klubi konto sulgemine ja kõikide Apollo klubi kasutaja õiguste lõppemine.
2. Isikuandmete edastamine ja kasutamine
 1. Apollo Grupp’il on õigus edastada Apollo klubi liikme isikuandmeid Apollo Grupp’i kuuluvatele ettevõtetele (Apollo kauplused, Apollo Kino, Blender mahlabaarid, IceCafe jäätisebaarid, O´learys restoranid jne), kus kehtivad Apollo Klubi boonusprogrammi soodustused.
 2. Juhul, kui Apollo Klubi liige väljendab Apollo klubi taotluses soovi saada Apollo klubi pakkumisi, annab kasutaja sellega nõusoleku edastada oma nimi, e-post ja/või postiaadress ja/või telefoninumber postitus- ja/või helistamisteenust pakkuvale ettevõtjale.
 3. Apollo Klubi liikme ja Apollo Grupp’i vahelise lepingu täitmiseks vajaliku info saatmiseks kliendile (Apollo klubiga seotud info, teenuse kvaliteedi küsitlused jms) on Apollo Grupp’il õigus edastada kasutaja nimi, e-post ja/või postiaadress ja/või telefoninumber postitusteenust pakkuvale ettevõtjale.
 4. Apollo Klubi liikmele pakutavate teenuste kvaliteedi tõstmise eesmärgil on lubatud kasutaja telefoninumbri (nime näitamata) edastamine telefoniküsitluse teenust osutavatele ettevõtjatele.
 5. Kõigi koostööpartneritega, kellele Apollo Grupp’i Apollo klubi kampaaniate raames isikuandmeid edastab, on sõlmitud lepingud isikuandmete konfidentsiaalsena hoidmise kohta.
 6. Apollo klubi liikmele edastatakse infot Apollo Klubi ja/või koostööpartnerite kampaaniapakkumiste, toodete, teenuste ja allahindluste, boonuste piletite, kinkekaartide ning muu info või küsitluste kohta elektrooniliste kanalite kaudu taotluses esitatud e-posti või Eestis asuva postiaadressi vahendusel, kui Apollo klubi liige on taotluses andnud nõusoleku pakkumiste saamiseks.
3. Isikuandmete muutmine
 1. Apollo klubi liikme andmete muutumisel palume kliendil muuta ise oma andmed Apollo kontol, logides ennast eelnevalt sisse aadressil www.apollo.ee või pöörduda andmete muutumiseks klienditoe poole aadressil info@apollo.ee või helistades numbril 6336020.
 2. Apollo klubi liikme kontaktandmeid uuendatakse Apollo klubis automaatselt vastavalt Apollo grupi ettevõtete Apollo veebipoes või Apollo Kino kodulehel klubiliikme poolt esitatud uutele kontaktandmetele.
4. Isikuandmetega tutvumine ja isikuandmete ülekandmine
 1. Apollo klubi liikmel on igal ajal õigus tutvuda oma isikuandmetega Apollo kodulehel aadressil www.apollo.ee. Samuti on võimalik saada infot enda kohta töödeldavate isikuandmete kohta pöördudes digitaalselt allkirjastatud taotlusega Apollo Grupp’i poole aadressil info@apollo.ee. Isikuandmetega tutvumise taotluse saab alla laadida SIIT
 2. Kasutajal on õigus ja võimalus alla laadida oma isikuandmed Apollo klubi kontolt aadressil www.apollo.ee ning edastada need mõnele muule andmetöötlejale. Samuti on võimalik pöörduda oma isikuandmete ülekandmiseks mõnele muule andmetöötlejale pöördudes digitaalselt allkirjastatud taotlusega Apollo Grupp’i poole aadressil info@apollo.ee. Apollo Grupp’il on õigus keelduda isikuandmete mõnele muule andmetöötlejale otse edastamisest juhul, kui andmete edastamine kolmandale isikule ei ole Apollo Grupp’i hinnangul turvaline. Isikuandmete ülekandmise taotluse saab alla laadida siit.
5. Isikuandmete töötlemise nõusoleku tagasi võtmine ja isikuandmete kustutamine
 1. Apollo klubi liikmel on igal ajal õigus tagasi võtta otseturunduse nõusolekut (info edastamine sooduspakkumiste ja kampaaniate kohta, uudiskirjad), tehes seda Apollo kodulehel aadressil www.apollo.ee või pöördudes Apollo klienditoesse või tühistada uudiskirja tellimus läbi uudiskirjas toodud lingi.
 2. Apollo klubi liikmel on igal ajal õigus loobuda enda isikuandmete töötlemisest lojaalsusprogrammi raames ja nõuda oma andmete kustutamist, kuid sellisel juhul ei saa Apollo Grupp võimaldada kliendile Apollo klubi kasutamist ja kõik Apollo klubi liikme õigused lõpetatakse, sealhulgas ei saa kasutaja enam Apollo klubiga kaasnevaid soodustusi Apollo Group’i poolt hallatavates müügipunktides ja Apollo veebipoes. Apollo klubi kasutamisega kogutud ostuboonus kustutatakse ja seda ei ole võimalik kasutada (saadud boonuste väärtust kliendile ei hüvitata), suletakse juurdepääs Apollo veebikeskondades aadressil www.apollo.ee ja www.apollokino.ee ning kustutatakse ostuajalugu. Isikuandmete kustutamiseks peab liige esitama digitaalselt allkirjastatud taotluse Apollo Grupp’ile aadressil info@apollo.ee või pöörduma Apollo klienditoesse. Isikuandmete kustutamise taotluse saab alla laadida siit.
 3. Apollo Grupp’il on õigus keelduda andmete kustutamisest taotluse rahuldamisest juhul, kui liikme isikuandmete töötlemine on vajalik õigusnõuete koostamiseks, esitamiseks või kaitsmiseks seoses isikute ja vara kaitsega. Sellisel juhul on Apollo Grupp’il õigus säilitada liikme isiku- ja ostuandmeid kuni 3 aastat peale konto sulgemist ning peale nimetatud tähtaja saabumist kustutatakse isikuandmed automaatselt.
 4. Apollo Grupp vastab kasutaja taotlusele 1 kuu jooksul ning teavitab Kasutajat, kas ja milliseid meetmeid on Apollo Grupi Kasutaja taotluse lahendamiseks rakendanud. Kui taotlus on keeruline või mahukas, võib Apollo Grupp vastamise tähtaega 2 kuu võrra pikendada. Kui Apollo Grupp ei võta meetmeid vastavalt Kasutaja taotlusele, teatab ta Kasutajale meetmete võtmata jätmise põhjused ning selgitab võimalust esitada kaebus Andmekaitse Inspektsioonile või pöörduda oma õiguste kaitsmiseks kohtusse. Kui Kasutaja taotlused on selgelt põhjendamatud või ülemäärased, eelkõige oma korduva iseloomu tõttu, võib Apollo Grupp kas: küsida mõistlikku tasu; või keelduda taotletud meetmete võtmisest.
6. Apollo klubis isikuandmete säilitamine
 1. Apollo klubis säilitatakse klubi liikme isiku- ja ostuandmeid 10 aastat arvates konto viimasest kasutamisest (mitte-aktiivne konto) ning peale nimetatud tähtaja saabumist isikuandmed kustutatakse automaatselt. Isikuandmed kustutatakse enne nimetatud tähtaega juhul, kui Apollo Klubi liige teeb Apollo Grupp’ile vastavasisulise taotluse.
7. Apollo klubis isikuandmete vastutav töötleja ja vaidluste lahendamine
 1. Lojaalsusprogrammi raames on isikuandmete vastutavaks töötlejaks Apollo Grupp OÜ. Apollo Grupp’il on Apollo klubi lojaalsusprogrammi raames õigus edastada isikuandmeid koostööpartneritest volitatud töötlejatele eesmärgiga pakkuda klubi liikmetele parimat teenust. Volitatud töötlejatel on õigus isikuandmeid töödelda ainult Apollo Grupp’ilt saadud juhiste järgi ning volitatud töötlejad on kohustatud tagama isikuandmete kaitse. Isikuandmete volitatud töötlejad on toodud siin.
 2. Apollo klubi raames isikuandmete töötlemise kohta küsimuste tekkimisel on klubi liikmel igal ajal õigus ühendust võtta Apollo Grupp’i andmekaitsespetsialistiga aadressil info@apollo.ee
 3. Juhul, kui Apollo klubi liige leiab, et isikuandmete töötlemisel Apollo Grupp’i lojaalsusprogrammi raames rikutakse tema õigusi, on klubi liikmel õigus pöörduda Andmekaitse Inspektsiooni ja kohtu poole.
8. Muud tingimused
 1. Apollo Grupp’il on õigus ühepoolselt muuta Apollo Klubi tingimusi, sh boonusprogrammi tingimusi ja hinnakirja.
 2. Apollo klubiga seotud küsimuste korral palume võtta ühendust telefonil 6336020 tööpäevadel kl 9 - 17 või meiliaadressil info@apollo.ee

Apollo Klubi tingimused

1. Apollo Klubi
 1. Apollo Klubi on Apollo Group’i kuuluvate ettevõtete Apollo Kauplused OÜ, Apollo Kino OÜ, Apollo Kohvikud OÜ ja APL Restoranid OÜ ühine lojaalsusprogramm, mis annab Apollo klubi liikmele püsisoodustusi ja eripakkumisi ning, millega Apollo klubi liige kogub ostuboonust.
 2. Apollo Klubiga liitumiseks on vajalik esitada taotlus, millega kasutaja kinnitab, et on tutvunud ja nõustunud Apollo klubi tingimustega ning nõustub oma isikuandmetega töötlemisega Apollo Klubi raames.
 3. Apollo Klubi taotluse esitamisel ja tingimustega nõustumisel hakkab Apollo klubi liikme ja Apollo Group’i vahel kehtima leping käesolevates tingimustes toodud tingimustel.
 4. Apollo Klubi eest vastutab Apollo Group OÜ, registrikood 12383236, aadress Tartu mnt 80d, Tallinn 10112, Eesti.
2. Apollo klubi kasutamise tingimused
 1. Apollo klubi konto on personaalne ning seda on keelatud anda kasutamiseks teisele isikule.
 2. Apollo klubi boonuste kogumine kehtib ainult eraisikute kontode puhul
 3. Apollo klubi liiget tuvastatakse müügipunktides ID-kaardi või mõne muu pildiga isikutõendava dokumendiga
 4. Apollo klubi eduka konto loomise, sünkimise, äppide ja iseteenindused kasutamise aluseks on kehtiv meiliaadress
 5. Apollo klubi liige peab soodustuse saamiseks ja ostuboonuse kogumiseks esitama kassas enne ostu sooritamist kehtivat isikutõendava dokumenti (ID-kaarti). Veebilehel (apollo.ee ja apollokino.ee) ostu sooritades tuleb ennast eelnevalt sisse logida. Tagantjärele ostusummat Apollo klubi arvestusse ei kanta ja ostuboonust ei arvutata.
3. Apollo klubi soodustused ja kingitused
 1. Apollo klubi püsisoodustusena saab klubi liige Apollo kauplustes ja veebipoes -5%, Apollo kinodes kinopiletitelt -10% ning mahla- ja kohvibaaris Blender kõikidelt müüdavatelt söökidelt ning jookidelt -10% allahindlust. O’Learyses kehtib klubiliikmele soodustus -10%. Lisaks kehtivad Apollo klubi kuupakkumised kauplustes ja veebipoes ning kogu aeg hulgaliselt eripakkumisi üle terve grupi.
 2. Apollo klubi liige kogub iga Apollo Grupis kulutatud ostuga endale boonust. Iga 100€ ostusumma täitumisel saab klubi liige endale 5€ kinkekaardi. E-lugeri kaudu tehtud ostud boonuse arvestuses ei kajastu. E-poest sooritatud ostu puhul lisandub ostusumma, kui kaup on komplekteeritud ning välja saadetud.
 3. Kinkekaart luuakse kliendi kontole 24 tunni jooksul peale viimase ostu sooritamist, kui kliendil täitub ostuga 100€ piir. Ostusumma täitumisel hakkab pihta uus arvestus ning summa, mis jääb üle kandub automaatselt uude arvestusse. Kinkekaart kehtib 1 kuu.
 4. Apollo klubi liige kogub iga Apollo Kino piletiostuga endale boonust. Iga 10. kinopilet on tasuta, s.t. kui klient on soetanud endale 9 piletit, siis peale seansi lõppemist luuakse 24 tunni jooksul kinkepilet, mille saab ära kasutada järgmise külastuse ajal. Kinopileti arvestuse täitumisel hakkab pihta uus arvestus ning kinopilet, mis jääb üle kandub automaatselt uude arvestusse. Kinkepileti väärtus on kuni 12 eurot ja kehtib 1 kuu.
 5. Apollo klubi liige kogub iga mahla- ja kohvibaarist Blender joogiostuga endale boonust. Iga 8. jook on tasuta, s.t. kui klient on soetanud endale 7 jooki (smuuti, mahl või kuum jook), siis peale ostu sooritamist luuakse 24 tunni jooksul joogikupong. Joogikupongi arvestuse täitumisel hakkab pihta uus arvestus ning jook, mis jääb üle kandub automaatselt uude arvestusse. Joogikupong kehtib 1 kuu.
 6. Apollo Klubi liige kogub O’Learys kanatiibade ostuga endale boonust. Iga 8. kanatiibade korv on tasuta, s.t. kui klient on soetanud endale 7 kanatiibade korvi, siis peale ostu sooritamist luuakse 24 tunni jooksul kanatiivakupong (5 kanatiiba). Kanatiivakupongi arvestuse täitumisel hakkab pihta uus arvestus ning iga kanatiibade korv, mis jääb üle kandub automaatselt uude arvestusse. Kanatiibade kupong kehtib 1 kuu.
 7. Apollo Klubi liige kogub iga Ice Cafe jäätise ostuga endale boonust. Iga 8. jäätis on tasuta, s.t. kui klient on soetanud endale 7 jäätist, siis peale ostu sooritamist luuakse 24 tunni jooksul jäätisekupong. Jäätisekupongi arvestuse täitumisel hakkab pihta uus arvestus ning iga jäätis, mis jääb üle kandub automaatselt uude arvestusse. Jäätisekupong kehtib 1 kuu.
 8. Sünnipäeval ja sellele järgneval 6 päeval saab Apollo Klubi liige lisaks olemasolevale soodustusele täiendavalt -5% soodustust. Lisasoodustus kehtib ainut Apollo kauplustes ja e-poes (*va. eritooted nagu e-raamatud, konsoolimängud, kinkekaardid, postkaardid, soodustooted, kinopiletid.)
 9. Info Apollo klubiga saadavate soodustuste ja pakkumiste kohta on nähtav Apollo veebilehel www.apollo.ee/club/ .

Frequently asked questions

1. Kuidas apollo.ee-sse sisse logida?
 1. Apollo Klubi kontole (Apollo ja Apollo Kino) saab sisse logida meiliaadressi, isikukoodi ja firmadel registrikoodi abiga. Täiendavateks võimalusteks on Apollo e-poe lehel ID- kaardiga ja Facebookiga sisselogimine.
 2. Isikukoodi/registrikoodiga sisselogimiseks on vaja sisestada kood ja salasõna.
 3. Meiliaadressiga sisse logimiseks on vaja sisestada registreerimisel kasutatud meiliaadress ja salasõna (kui oled salasõna unustanud siis vajuta salasõna välja all oleval sinisel ingil “Unustasid salasõna?” Kui ei õnnestu endiselt sisse logida, siis proovige mõnda varasemat meiliaadressi või kirjutage info@apollo.ee
 4. ID-kaardiga sisselogimiseks sisestage ID-kaart lugejasse, vajutage nupule “Sisene ID-kaardiga” ning sisestage PIN1 kood.
 5. Kui unustasite parooli, siis vajutage lingile “Unustasid salasõna?” ja teie registreeritud e-maili peale saadetakse uus. Kui e-maili aadress on muutunud või kiri ei jõua mingil põhjusl teieni, siis võtke ühendust meie klienditoega (633 6020 või info@apollo.ee).
2. Millised on Apollo Klubi liikme soodustused ja võimalused?
 1. Apollo Klubi liikmetele kehtivad laialdased soodustused nii Apollo kauplustes, e-poes, kinodes kui ka mahlabaarides Blender: Apollo poodides: -5%; Apollo e-poes: -5%; Apollo kinodes: -10%; Blender mahlabaarides: -10%.
 2. Iga 100-eurose ostusumma täitumisel 5-eurone kinkekaart
 3. Iga 10. kinopilet kingituseks
 4. Iga 8. jook Blenderis kingituseks
 5. Sünnipäeval ja sellele järgneval 6 päeval saab Apollo Klubi liige lisaks olemasolevale soodustusele täiendavalt -5% soodustust. Lisasoodustus kehtib nii kauplustes kui e-poes.* (*va. eritooted nagu e-raamatud, elektroonika, kinkekaardid, postkaardid, soodustooted, kinopiletid ja ajakirjad.)
 6. Iga kuu on uued Apollo Klubi eripakkumised, mis võimaldavad tooteid soetada eriti heade hindadega.
 7. Apollo Klubi liige näeb “Minu konto” vaates oma boonuseid ja kingitusi, ostude ajalugu, ostetud e-raamatuid, salvestatud pangakaarte jpm.
 8. Apollo Klubi liige saab lisada “Soovikorvi” tooteid mida ostukorvi lisamiseks ette valmistada või mida endale soovida, maksta lunamaksega, kommenteerida ja hinnata tooteid ilma turvakoodideta.
 9. Apollo Klubi liikmena saad ise valida kas soovid Apollo või Apollo Kino uudiskirja. Uudiskiri saabub Sinu e-maili aadressil ja uudiskirja saab tellida ka ise Kliendikonto vaates või klikkides jaluses olevale lingile “uudiskiri”
 10. Apollo Klubi liige näeb peale kliendikontole sisselogimist kõikide e-poe hindade juures just temale kehtivaid soodustusi.
 11. Apollo kodulehel on kasutajanimeks eraisikutel isikukood või e-maili aadress ja asutustel registrinumber või e-maili aaadress.
 12. Kauplustes on kliendikaardiks ID-kaart, selle puudumisel muu isikut tõendav dokument.
 13. Apollo Klubi äriklientidele kehtivad eraldi soodustused ja nende suurus võib sõltuda ärikliendi ostude mahust ja kokkulepetest. Loe täpsemalt Miks hakata Apollo ärikliendiks?
3. Miks hakata Apollo ärikliendiks?
 1. Ärikliendiks saate registreeruda meie veebilehel, vormistades Apollo Klubi kasutajakonto ärikliendi vormis või saates vastavasisulise sooviavalduse e-maili teel. See on lihtne ja mugav ning võtab aega kõigest minuti.
 2. Internetikauplusest tellides kehtib ärikliendile Apollo Klubi veebisoodustus alates -5% (v.a. e-raamatud, elektroonika, kinkekaardid, soodushinnaga tooted ja ajakirjad).
 3. Tavakaupluses kehtib Apollo ärikliendile soodustus alates -5% (v.a. elektroonika, kinkekaardid, soodushinnaga tooted ja ajakirjad). Apollo kauplused asuvad Tallinnas, Tartus, Pärnus, Rakveres, Haapsalus, Kohtla- Järvel ja Viljandis.
 4. Ärikliendile ning riigiasutustele pakume lisasoodustusi, täpsemat infot saate e- kaubanduse ärikliendi müügijuhilt. Tellides tooteid suuremas koguses, pakume Teile soodsamaid tingimusi ning tasuta transporti. Samuti pakume Teile võimalust osta ning tellida tooteid arve alusel ning nende eest hiljem tasuda.
 5. Olles Apollo ärikliendiks, näete peale sisse logimist kõikide e-poe hindade juures just Teile kehtivaid soodustusi.
 6. Apollo äriklient näeb „Minu konto“ vaates oma ostude ajalugu, saab salvestada erinevaid tarneaadresse, lisada „Soovikorvi“ tooteid, mida ostukorvi lisamiseks ette valmistada või endale soovida. Veebikonto olemasolul näete oma ostude ajalugu ja kliendiaasta ostusummat Apollo kodulehel.
 7. Äriklientidele korraldame kliendiüritusi, tootetutvustusi ning pakume personaalset lähenemist, et saaksite oma ostud e-kaupluses või tavakaupluses mugavalt sooritada. Täiendavalt pakume Teile võimalusi ning ideid kingituste soetamiseks näiteks kolleegidele või partneritele. Ootame Teie sooviavaldusi ning leiame võimalused Teie mõtete teostamiseks.
 8. Apollo kodulehel on ärikliendi kasutajanimeks e-maili aadress.
 9. Et olla uudistega kursis, registreeru ärikliendiks ning saa sellest kõigest osa! Anname enda panuse, et ärikliendina saaksite end Apollos parimal võimalikul viisil tunda.
 10. Info ning küsimuste korral saate alati pöörduda äriklienti kliendihalduri poole, helistades E-R 9-17 telefonil 633 6140 või saates e-maili ariklient@apollo.ee.
4. Kuidas registreerida end Apollo Klubi liikmeks?
 1. Apollo Klubi liikmeks saab registreerista SIIN.
 2. Konto loomisel küsitakse isikukoodi (äriklientidel registrikoodi), et saaksite kasutada ID kaarti kliendikaardina ja sisselogimisvahendina.
 3. Lisainfot küsi, helistades E-R 9-17 tel 6 336 020 või meilides info@apollo.ee.
5. Kuidas on kaitstud minu isikuandmed?

Privaatsustingimustest loe lähemalt SIIT

Apollo Klubi KKK

1. Kuidas saan Apollo Klubi soodustusi kui mul ei ole e-posti aadressi?

Apollo Klubi kingitused ja soodustused kajastuvad eeskätt Apollo kliendikontol, aga ilma toimiva e-maili aadressita pole võimalik neid kliendi meiliaadressile saata. Sellisel juhul kehtivad tavapärased kliendisoodustused kauplustes ja näete oma kingitusi kliendikontole sisse logides. Kui kliendi konto on loodud varem ilma e-posti aadressita aga isikukoodiga, siis palun andke enda e-posti aadressist teada info@apollo.ee ja teeme kontol vajalikud parandused.

2. Ei saa kontole sisse "antud isikukoodiga või meiliaadressiga konto on juba olemas"?

Selline teade tekib juhul kui sisestatud emailiaadressi või isikukoodiga konto on Apollo süsteemis juba olemas. Lihtsaim lahendus on kirjutada info@apollo.ee ja teeme teie konto korda!

3. Mis saab siis, kui ma ei mäleta või ei kasuta oma vana e-maili aadressi?

Kui konto küljes on vale e-maili aadress või ei mäleta milline on aadress, siis saame seda kontrollida ja vajadusel parandada. Kirjutage lihtsalt info@apollo.ee ja kehtivad kinkekaardid, ostud ja soodustused kantakse võimaluse korral uue kliendikonto külge.

Kinkekaartide tingimused

1. Millised on Apollo e-kinkekaardi ja tavakinkekaardi tingimused?

Apollo kinkekaart on parim kingitus Eestis, sest selle eest saab Apollo kauplustest, kinodest, O´Learyses, Blenderi mahla- ja kohvibaaridest ja Ice Cafest mida hing ihaldab.


TINGIMUSED:

 • Kinkekaart kehtib maksevahendina vastavalt kaardi (kaartide) koguväärtuse summale.
 • Kinkekaart on ühekordseks kasutamiseks.
 • Kaardid kehtivad 6 kuud alates ostmise päevast ning need tuleb realiseerida sama aja jooksul!
 • Kinkekaarti saab kasutada kõigis Apollo kauplustes, kinodes, Blenderis, O´Leayses ning Ice Cafes.
 • Tavakinkekaarte saab osta kõikidest Apollo kauplustest või Apollo kodulehelt www.apollo.ee. E-kinkekaarte saab osta ainult Apollo kodulehelt.
 • Kinkekaarti ei vahetata rahaks ning maksumuse vahe ei tagastata! Kinkekaartide eest ei saa osta kinkekaarte ja Apollo Kino kinkepiletid.

E-books

1. Mis on e-raamat ja e-luger?

E-raamatute lugemiseks on vaja elektroonilist ekraaniga seadet, mille abil tekst lugejale nähtavaks muudetakse. Kõige mugavam ja tervislikum on lugeda e-raamatuid spetsiaalselt selleks mõeldud seadmetega nagu e-luger. E-lugeritel on nn E-Ink (e-tint) ekraan, mis sarnaneb väga paberile ja ei väsita silmi. Kindlasti julgeme soovitada Apollo e-lugerit!
Apollo veebipoes müüdavaid ja tasuta alla laetavaid e-raamatuid on võimalik lugeda arvuti, nutitelefoni, tahvelarvuti kui spetsiaalselt e-raamatute lugemiseks mõeldud e-lugeri abil. E-lugerid ehk spetsiaalselt e-raamatute lugemiseks mõeldud seadmed annavad üldiselt kõige raamatulähedasema kogemuse, sest nende ekraanid ei kiirga ja aku peab vastu nädalate viisi lugemist.
Apollos on müügil PocketBook e-lugerid.

NB! Kui te plaanite e-raamatut lugeda arvuti, nutitelefoni või mõne muu seadmega, siis peate alla laadima sobiva tarkvara. See tarkvara on tavaliselt tasuta internetist allalaetav (arvutid, nutitelefonid, tahvelarvutid). Lisainfot lugemistarkvara võimaluste ja väljanägemise kohta leiate allolevast tekstist või internetist ja seadme kasutusjuhendist.

2. Kuidas E-raamatut osta ja allalaadida?

E-raamatu ostmiseks tuleb valida e-raamat, lisada saaja nimi ja meiliaadress ning tasuda internetipangas. NB! Tasuta e-raamatuid ei saa tellida mitmekümne kaupa korraga.
Märgitud e-mailile saadetakse tellimuse kinnitus ja e-raamatute allalaadimislingid. (Püsikliendina näed allalaadimislinke peale ostu sooritamist ka enda kliendikontol!) NB! Allalaetud e-raamatuid tagastada ja vahetada ei saa.

3. Kuidas e-raamatuid lugeda ja e-lugerisse raamatuid laadida?

Selleks, et alustada e-raamatu lugemist, on vaja kõigepealt veebipoest ostetud ja alla laetud e-raamatu fail paigaldada teie lugemisseadmesse (iPadiga ostes laetakse fail).
Selleks ühenda seade USB kaabli (või mälukaardi) abil arvutiga ja kopeeri alla laetud fail lugemisseadme raamatute kataloogi. Süle- ja lauaarvutite puhul võib alla laetud faili ka kohe kohe lugema asuda (NB! arvutis peab eelnevalt olemas olema EPUB failide lugemist võimaldav rakendus, mille saab tasuta alla laadida nt siit: www.epubread.com).


Reeglina saab e-lugereisse raamatuid laadida lihtsalt lugeri USB-kaabliga arvutiga ühendades ja faile lihtsalt vastavasse kausta kopeerides.
Millisesse kausta raamatud kopeerida on igal lugeril erinev kuid üldjuhul leiab seade need üles ka siis kui need vales kataloogis on.
Osadel lugeritel on täiendavalt kaasas ka tarkvara, millega raamatuid lugerisse saata saab (Sony, Kobo). Täpsemad juhised on kaasa tulnud seadete dokumentatsioonis. Kui raamatute laadimine seadmesse ikkagi ei õnnestu, proovi abi leida peatükist SEADMED E-RAAMATUTE LUGEMISEKS

4. SEADMED ja PROGRAMMID E-RAAMATUTE LUGEMISEKS

TAHVELARVUTID
iPad EPUB-raamatute allalaadimiseks võib kasutada allpool nimetatud lahendusi:
Seadmesse on alla laetud iBooks aplikatsioon, mis tunneb alla laetud faili ära ja lisab selle automaatselt Teie e-raamatute loendisse. Raamatut saab koheselt lugema hakata. iBooks programmi saate alla laadida siit AppStorest või iTunest: http://itunes.apple.com/us/app/ibooks/id364709193?mt=8
Kui seade raamatut mingil põhjusel ära ei tunne, siis tuleb kasutada arvuti ja iTunesi abi. Selleks lohista alla laetud fail iTunesi aknasse. iTunes tunneb faili automaatselt ära ja lahterdab selle vastavasse e-raamatute sektsiooni. Seejärel ühenda iPhone arvutiga ja märgi iTunesi seadistustes valik, et sünkroonitaks ka raamatuid ning sünkrooni seade iTunesiga. Käivita seejärel seadmes rakendus iBooks, vali raamat ning hakka lugema.
EPUB-raamatute lugemiseks Apple’i iPhone’i, iPadi või iPodi peal, kuid rakendusest on saadaval ka töölaua versioon Stanza. Stanzal on mõned puudused, nt ei oska see kuvada pilte ega toeta shrifti ega värviseadistusi. Plussides kuid see-eest on rakendus minimalistlik ning sobib lugemiseks ka väikese ekraaniresolutsiooniga minisülearvutil.


Adobe DRM’iga kaitstud e-raamatuid on võimalik iPad’is, iPhone’is ja iPod’is lugeda tasuta rakendusega Bluefire.


Android operatsioonisüsteemiga tahvelarvuti:
EPUB-vormingus raamatute lugemiseks Android operatsioonisüsteemiga seadmetele saadaval mitmeid tasulisi ja tasuta rakendusi. Populaarsemad neist on Moon+Reader ja Aldiko.
Installeerimiseks käivita oma tahvelarvutis Google Play, otsi sealt näiteks Aldiko Book Reader ja installi see.
Kui Aldiko on sinu seadmes juba installitud saad ostu sooritata otse Apollo lehelt ja alla laetud e-raamatud ilmuvad kohe Aldiko raamaturiiulile.
Selleks, et Aldiko oskaks juba alla laetud e-raamatuid seadmes üles leida, tuleb raamatute failid esmalt seadmesse kopeerida.
Peale seda ava menüü (igal Androidiga seadmega käib see isemoodi, tavaliselt on ekraan all selleks eraldi nupp) ja vali sealt käsk Import. Aldiko otsib lisatud raamatud üles, analüüsib neid ning jaotab raamatud autorite järgi kaustadesse.
Raamatute lugemiseks vali Aldiko avakuval jaotis Bookshelf ja klõpsa sõrmega soovitud raamatul!


E-LUGERID
Kõige mugavam ja tervislikum on lugeda e-raamatuid spetsiaalselt selleks mõeldud seadmetega nagu e-luger. E-lugeri tunnuseks on nn E-tint ekraan (e-ink) ekraan, mis sarnaneb väga paberile ja ei väsita silmi. Esimesena soovitame julgelt valida Apollo e-lugeri mudeliseeriast. Apollo e-lugeritel on Eesti keelne menüü, eesti e-raamatute pood, ühe-kliki makse, eelinstalleeritud on üle kuni 500 tasuta e-raamatu, inglise- eesti masintõlke sõnaraamat ja Apollo Klubi e-raamttute ostud süngitakse automaatselt kliendikontoga ja ei vaja raamatute laadimiseks kaablit! Apollo e-luger on enim müüdud e-luger Eestis ja kogu Baltikumis!


Lisaks Apollo e-lugerile on võimalik soetada ka teiste tootjate e-lugereid. Näiteks: Kindle, Sony, jne. Reeglina saab e-lugereisse raamatuid laadida lihtsalt lugerit USB-kaabliga arvutiga ühendades ja faile lihtsalt vastavasse kausta kopeerides. Millisesse kausta raamatud laetakse on juba igal lugeril erinev. Osadel lugeritel on kaasas nii tarkvara kui ka juhendid mille abil raamatuid lugerisse tõmmata. Täpseid juhiseid, mis iga lugeriga toimivad, kahjuks anda pole võimalik ja seetõttu puudutame vaid enim küsitud teemasid:


Apollo e-luger
Apollo e-luger, Eesti populaarseim e-luger.
Apollo e-lugeritel on Eesti keelne menüü, eesti e-raamatute pood
Apollo e-luger ainuke eestikeelne eesti e-raamatute poega e-luger
Apollo e-luger loeb kõi teadaolevaid e-raamtu ja tekstiformaate ilma et neid peaks konvertima
Ostetud e-raamatud süngitakse e-lugeri kontoga
Ekraan on puute ja vajutustundlik
Ekraanil on sisse ehitatud taustavalgustus
Olemas on ka nupud
Sõnaraamatud. Lisaks muule ka Inglise- Eesti sõnaraamatu võimalus


Amazon Kindle
Kindle on Amazoni e-luger, mis on maailma üks populaarsemaid e-lugereid kuid mida peame käsitlema teistest lugeritest veidi erinevalt kuna see ei toeta otseselt euroopas kasutusel olevat EPUB-vormingut ja eestikeelsed raamatud tuleb seadmesse tõsta tasuta programmi Calibre abil. Selleks installi rakendus Calibre (vt allpool punkti 4 ja naase pärast selle järgimist siia).
Vali Calibre avakuva ülvalt vasakust servast Add books ja lisa Calibresse kõik e-raamatud, mida soovid lugeda või e-lugerisse tõsta. Kui e-luger on arvutiga ühendatud, siis tekib päissesse lugeri ikoon.
Kliki raamatul ja lohista see lihtsalt e-lugeri ikoonile. fail muudetakse lugeri jaoks automaatsel arusaadavaks ja peale usb kaabli eemaldamist võidki lugemisega alustada. Täpselt sama protseduuri saab teha ka DRM failidega.
Calibre - on saadaval nii Windowsi, Mac OSi kui Linuxi jaoks. Sobiv versioon leia siit: http://calibre-ebook.com/download ja installi see. Ubuntu kasutajad leiavad ja saavad installida Calibre ka Synapticu kaudu


ARVUTID (PC/Windows)
Selleks, et alustada e-raamatu lugemist arvutis peab eelnevalt olemas olema EPUB failide lugemist võimaldav rakendus.
Populaarseim rakendused on Calibre, EPUBReader, Adobe Digital Edition või MagicScroll nimeline tasuta tarkvara.
Calibre Sobib praktiliselt kõikide e-raamatute lugemiseks ja konverteerimiseks.
Kasutamine on lihte: Avakuva ülvalt vasakust servast vali Add books ja lisa Calibresse kõik e-raamatud, mida soovid lugeda või e-lugerisse tõsta. Kui e-luger on arvutiga ühendatud, siis tekib päissesse lugeri ikoon.Kliki raamatul ja lohista see lihtsalt e-lugeri ikoonile. Fail muudetakse lugeri jaoks automaatsel arusaadavaks ja peale usb kaabli eemaldamist võidki lugemisega alustada. Täpselt sama protseduuri saab teha ka DRM failidega.


EPUBReader on veebibrauseri põhine programm ja töötab igas arvutis, kuhu on installitud brauser Firefox (nüüd ka Chrome ja IE). Pole oluline, kas arvuti operatsioonisüsteemiks on Windows, Linux või Mac OS X.
Rakenduse installimiseks mine Firefoxi kasutades veebisaidile www.epubread.com ja klõpsa veebilehel nuppu Add to Firefox. Avaneb dialoogiaken, milles sul palutakse kinnitada, et sa nõustnud selle rakenduse installimisega sellelt aadressilt. Klõpsa nuppu Install Now. Mõne sekundiga laetakse rakendus alla ja installitakse. Selle kasutamiseks pead Firefoxi taaskäivitama.
Pärast taaskäivitamist on Firefoxi tööriistaribale (paremasse serva) ilmunud uus raamatut kujutav ikoon. Selle klõpsates avaneb uuel vahekaardil esialgu veel tühi e-raamatute kataloog. Soovi korral saad sa lugeda raamatuid ka otse mõnedelt tasuta EPUB-raamatuid pakkuvalt veebisaidilt, kuid sul võimalus lisada ka oma raamatuid.
Kõige lihtsam moodus oma raamatuid EPUBReaderi kogusse lisada on need lihtsalt hiirega raamatukataloogi aknasse lohistada. Ava oma arvutis kaust, mis sisaldab sinu EPUB-raamatuid, haara sealt mõni raamatufail ja lohista see Firefoxi EPUBReaderi aknasse. Raamat lisandub kataloogi ning avatakse kohe ka automaatselt uuel vahekaardil.


Kui sa mingil põhjusel ei saa raamatuid rakenduse aknasse lohistada või see on ebamugav, siis vali menüüst File käsk Open (uuema Firefoxi puhul menüü Firefox alammenüüst New Tab käsk Open File ja näita raamat sealtkaudu ette.


Adobe Digital Editions töötab peaaegu igas arvutis, tahvelarvutis või e-lugeris kuhu see programm installeerida. Võimaldab lugeda Adobe DRM’iga kaitstud e-raamatuid nagu PDF/A ja EPUB. Kui soovite, et programm kannaks olemasolevad e-raamatud ka e-lugerisse või e-lugerist arvutisse, siis tuleb registreerida ka Adobe ID. Kõik sellesk vajalik küsitakse installerimise hetkel. Adobe Digital Editioniga on võimalik autoriseerida kuni viis erinevat seadet. Programmi saab alla tõmmata siit: http://www.adobe.com/products/digitaleditions/


Lisaks eelmaintutele võib proovida ka järgnevaid programme:
Lucidor (Windows, OS X, and Linux)
Openberg (plug-in for Firefox)
FBReader (Windows, Linux, OS X)


NUTITELEFONID
iPhone ja iPod Touch
EPUB-raamatute allalaadimiseks võib olla kaks lahendust:
Seadmesse on alla laetud iBooks aplikatsioon, mis tunneb alla laetud faili ära ja lisab selle automaatselt Teie e-raamatute loendisse. Raamatut saab koheselt lugema hakata. iBooks programmi saate alla laadida siit: http://itunes.apple.com/us/app/ibooks/id364709193?mt=8
Kui seade raamatut mingil põhjusel ära ei tunne, siis tuleb kasutada arvuti ja iTunesi abi. Selleks lohista soovitav .epub laiendiga raamat iTunesi aknasse. iTunes tunneb faili automaatselt ära ja lahterdab selle vastavasse e-raamatute sektsiooni. Seejärel ühenda iPhone arvutiga ja märgi iTunesi seadistustes valik, et sünkroonitaks ka raamatuid ning sünkrooni seade iTunesiga. Käivita seejärel seadmes rakendus iBooks, vali raamat ning hakka lugema.
Stanza on rakendus, mis on mõeldud peamiselt EPUB-raamatute lugemiseks Apple’i iPhone’i, iPadi või iPodi Touch peal, kuid rakendusest on saadaval ka töölauaversioon. Stanza töölauaversioonil on minimalistlik ja töötab ka väikese ekraaniresolutsiooniga minisülearvuteil. Stanza versioone on ka pidevalt arendatud ning praeguseks on väljas juba Stanza 3.2, mis on alla laetav ka iStore´st.


Android
Populaarsemad lugemisprogrammid Android seadete jaoks on Moon+Reader ja Aldiko.
Aldiko programmi Installeerimiseks käivita näiteks Google Play, otsi sealt näiteks Aldiko Book Reader ja installi see.
Selleks, et Aldiko oskaks raamatuid seadmes üles leida, tuleb need otse seadmega e-poest osta või raamatute failid läbi arvuti seadmesse kopeerida.
Kopeeri oma e-raamatud, ava menüü ja vali sealt käsk Import. Programm otsib nii ka hiljem lisatud raamatud üles, analüüsib neid ning jaotab raamatud autorite järgi kaustadesse.
Oma raamatute lugemiseks vali Aldiko avakuval jaotis Bookshelf. Seal on reas kõik sinu lisatud raamatud. Raamatu lugemiseks klõpsa sõrmega soovitud raamatul.


Populaarsemad e-raamatute programmid


Aldiko Book Reader
Android operatsioonisüsteemiga telefon - EPUB-vormingus raamatute lugemiseks Android operatsioonisüsteemiga telefonil on mitmeid rakendus. Üheks populaarsemaks on tasuta rakendus Aldiko. Käivita Google Play, otsi sealt Aldiko Book Reader ja installi see.


Moon+Reader
Üha enam populaarsust koguv lugemisprogramm ANDROID operatsioonisüsteemiga seadete jaoks! Sobib hästi EPUB-vormingus raamatute lugemiseks. kasutamiseks käivita Google Play, otsi sealt “Moon + Reader” ja installi see.


iBooks
iBooks on Apple seadetele mõeldud aplikatsioon, mis tunneb alla laetud faili ära ja lisab selle automaatselt Teie e-raamatute loendisse. Raamatut saab koheselt lugema hakata. iBooks programmi saate alla laadida siit: http://itunes.apple.com/us/app/ibooks/id364709193?mt=8


Stanza töölauarakendus
Stanza on rakendus, mis on mõeldud peamiselt EPUB-raamatute lugemiseks Apple’i iPhone’i, iPadi või iPodi Touch peal, kuid rakendusest on saadaval ka töölauaversioon. Stanza töölauaversioonil on minimalistlik ja töötab ka väikese ekraaniresolutsiooniga minisülearvuteil. Stanza versioone on ka pidevalt arendatud ning praeguseks on väljas juba Stanza 3.2. Tutvu programmiga: http://www.youtube.com/watch?v=SZmm8-8n3Tw
Lae Stanza vastavalt oma kasutatavale operatsioonisüsteemile alla aadressilt http://itunes.apple.com/us/app/stanza/id284956128?mt=8 või http://stanza-desktop.en.softonic.com/ ning installi vastavalt juhenditele!


Sony Reader Library
Kui kasutate Sony e-lugerit on teil soovitatav alla laadida Sony Reader Library.


Calibre
Calibre on väga suurte võimalustega rakendus, mis võimaldab lugeda praktiliselt kõiki e-raamatu formaate. See on asendamtu abiline kui jääte hätta DRM failidega või kui soovite Eesti keelseid raamatuid Amazon Kindle e-lugeris lugeda. Calibre on saadaval nii Windowsi, Mac OSi kui Linuxi jaoks. Lae sulle sobiv versioon alla veebisaidilt http://calibre-ebook.com/download ja installi see. Ubuntu kasutajad leiavad ja saavad installida Calibre ka Synapticu kaudu. APOLLO soovitab!


Bluefire Reader
Tasuta rakendus iPhone’i, iPad’i ja iPod’i jaoks, millega on võimalik lugeda ka Adobe DRM’iga kaitstud raamatuid.


Adobe Digital Editions töötab peaaegu igas arvutis, tahvelarvutis või e-lugeris kuhu see programm installeerida. Võimaldab lugeda Adobe DRM’iga kaitstud e-raamatuid nagu PDF/A ja EPUB. Kui soovite, et programm kannaks olemasolevad e-raamatud ka e-lugerisse või e-lugerist arvutisse, siis tuleb registreerida ka Adobe ID. Kõik sellesk vajalik küsitakse installerimise hetkel. Adobe Digital Editioniga on võimalik autoriseerida kuni viis erinevat seadet. Programmi saab alla tõmmata siit: http://www.adobe.com/products/digitaleditions/


Magic Scroll on mõeldud eelkõige Chrome brauserile ja seda on lihtne alla laadida otse Chrome Web Storest või lingilt www.magicscroll.net . Võimaldab lugeda Adobe DRM’iga kaitstud e-raamatuid nagu PDF/A ja ePUB ja toetab ka online raamatukogusid (Project Gutenberg). Töötab ladusalt ka iPhone, iPad ja Android seadmetes

5. Mis on EPUB ja mis on DRM?

EPUB (ingl. k. Electronic Publication Format) on levinuim e-raamatute vorming. Selles vormingus raamatuid oskavad lugeda enamus e-raamatute lugemiseks sobivatest seadmetest ning just selles vormingus on saadaval Apollos müügil olevad eestikeelsed e-raamatud. Fail, mida poest alla saab laadida on laiendiga .epub ning selles sisalduvad kõik raamatuga seonduvad failid, nii pildid kui tekst. Ostes poest e-raamatu, saab selle alla laadida kohe juba kasutataval kujul, eraldi selle failiga enam midagi tegema ei pea. Müüdavad raamatud on märgistatud sotsiaalse DRM-iga, st et e-raamatu ostmisel saadetakse kirjastajale ostja andmed ja nendega märgistatakse ostjale saadetav e-raamat. Kui tegemist on DRM (Digital Rights Management) kaitsega failiga, siis on see ostetava e-raamatu juures kirjas ja sel juhul tuleks see enne oma lugemisseadme või -rakendusega siduda ja aktiveerida. Raamatu lugemiseks piisab vaid selle avamisest õige rakendusega.

6. Mis on e-raamatute eelised tavaraamatute ees?

Teie poolt ostetud e-raamatud sisaldavad autoriõigusega kaitstud materjale, mistõttu on kogu e-raamatu sisu autorikaitse objekt. E-raamatu autoriõigused kuuluvad e-raamatu Kirjastajale ning selle kasutamine on lubatud üksnes Kirjastajaga kokkulepitult ja tema tingimustel.

 1. E-raamatuid saab lihtsalt läbi interneti osta ning neid koheselt lugema hakata.
 2. E-raamatu sisust on lihtne otsinguid sooritada ning saate teha ka päringuid sõnastikesse.
 3. Kuna e-raamatud salvestatakse pakitud kujul, siis mahub teie e-raamatu lugejasse tuhandeid raamatuid.
 4. Osad e-lugerid võimaldavad raamatutesse teha jooksvalt märkmeid ja joonida alla huvipakkuvaid lõike.
 5. E-raamatuid saate salvestada mitmesse seadmesse nagu arvutisse, e-lugerisse, või nutitelefoni mistõttu on need kättesaadavad mitmest kohast.
 6. Kui te kaotate e-raamatu, siis saate te selle lihtsalt uuesti alla laadida (kuni lubatud arv kordi)
 7. Lugejad, kellel on raskusi väikese kirja lugemisega, saavad e-raamatute lugejates lihtalt kasutada suuremate kirjastiili.
 8. Kuigi e-raamatute lugemiseks on vaja elektrit, ei ole nad siiski tehtud paberist ning tindist, mistõttu on nad palju keskkonnasõbralikumad kui tavaraamatud
 9. E-raamatu tiraaž ei saa läbi, seega on seda alati võimalik osta (kui ei ole otse saanud levitamise õigused)