Jaak Joala - Alles Eile LP

Vinüül
0 out of 5
Rate this
Delivery 1-3 workdays
Last copies
26,55 €
Regular price: 27,95 €
Availability in stores
Kogumiku koostaja Olavi Pihlamägi: „Selle helikandjaga oleme tegelikult jõudnud Jaak Joala soolokarjääri alguse juurde. Noor Jaak sattus solistina teleekraanile 1968.aasta kevadel.
See oli aeg, mil algas ka Eesti televisioonis uus hingamine: sügishooajal läks eetrisse kaks uut saatesarja ‒ „Horoskoop“ ja „Kanal 13“. Viimast vedas Mati Talvik, kes kirjutas sellele helikandjale sissejuhatuse.
„Horoskoop“ oli seotud aga Kustas Kikerpuuga, kelle võimas haare terve selle plaadi helisema paneb".

Plaadil on 20 laulu, millest mitu on salvestatud Jaagu armeeteenistuse (1968–1970) ajal – olgu siis linnalubade või öiste „hüppes käikude“ ajal.

Aga see periood oli ka hipiliikumise alguse aeg ja siin plaadil on mitu selle ajastu väljapaistvat laulu - hipiliikumise hümniks peetav „San Francisco“, mida Jaak laulis pealkirja all „Saabun koju“ ja „Unistus“.

Heliplaadi avalool „Alles eile“ on olnud au olla esimene „Horoskoobis“ kõlanud võistluslaul 12. oktoobril 1968.

Kuid samal ajal startinud „Kanal 13“ tõi noore laulja repertuaari ka teise helikeelega laule, näiteks üks uue plaadi tipplugusid ameerika lauluduo Simon and Garfunkel „Bridge Over The Troubled Water“ („Sild üle vaevavete“),
mille vaimustava esitusega suutis Jaak tõestada enda kõrget taset.

1976. aastal lahkus Kustas Kikerpuu Eesti Televisioonist ning asus tööle Eesti Reklaamfilmis ja TV ansambli asemele tekkis ansambel Admiral, mille kutseliseks solistiks kutsus ta Joala. Selle ajajärgu laulud lõpetavad plaadi.

Kogumikku "Alles eile" kuulates tulevad meelde lillelapsed pikkade juuste, värviliste riiete ja õhus hõljuva magusa suitsuhämu ning juhtlausega „Make Love Not War“ (Armasta, ära sõdi).

01. Alles eile
02. Seal, kus algas kord me tee
03. Viljakoristajad
04. Ob-la-di, ob-la-da
05. Kuulsuse ahelad
06. Soojus
07. Saabun koju
08. Unistus
09. Sild üle vaevavete
10. Võta mind piloodiks
11. Butterfly
12. Kui oleks mul haamer
13. Laula veel
14. Unelm oli see
15. Millal näen sind veel
16. Mamy Blue
17. Kas kuuled
18. Tango italiano
19. Pulmapillimees
20. Sa jää
Delivery 1-3 workdays
Last copies
26,55 €
Regular price: 27,95 €
Availability in stores