Mari Kalkun - Ilmamõtsan CD

0 out of 5
Rate this
Delivery 7 workdays
15,15 €
Regular price: 15,95 €
Availability in stores
Tracklist:

01. Keelega-meelega
02. Ngadei!
03. Süda tuksub
04. Mõtsavele mäng
05. Linnaitk
06. Laul kahele
07. Sula
08. Ööliblikas
09. Läbi katsa kalamere
10. Tummõhit tsõõrõ
11. Lumeuni
12. Linda, Linda!


Mari Kalkun on kuulajate südamed võitnud looduslähedase omaloomingu ja vahetu esinemisstiiliga. Võrumaa juurtega muusiku ja laulja kolmas sooloplaat „Ilmamõtsan“ on intiimse ja sooja kõlaga album,
mis pakub hingedeajal rahulikku kulgemist ja avastamisrõõmu kaasaegse pärimusmuusika austajaile.

Värsketes palades eksperimenteerib muusik erinevate kanneldega, tuues selle arhailise pilli mängleva kergusega 21. sajandisse. „Ilmamõtsan“ põimib oskuslikult globaalseid ja kohalikke helisid
ning peegeldab nende kahe vastuolust ja sünergiast sündinud uudseid hingemaastikke. See on muusiku vastus täiskiirusel edasi kihutavale maailmale.

Plaadi nimi „Ilmamõtsan” tuleneb võrokeelsest väljendist „ilmalaanen” ja tähistab maailma tervikuna, ent ka meie siseilmu. „Võromaalase jaoks on maailm võrreldav suure metsaga,” selgitab Kalkun.
„Metsa kaudu mõtestatakse nii ennast kui ka maailma. „Ilmamõtsan” on minu maailm nii, nagu ma seda praegusel hetkel tajun. Minu kodu on Võrumaal, kuid ringireisiva muusikuna kogen loomulikult enda ümber ka seda „suurt” globaalset maailma ning selle võlu ja valu.
Tunnen, et tänu oma tugevatele juurtele suudan ses kihutavas maailmas püsti püsida ja hakkama saada.”

Teemad, mis läbivad Mari loomingut, on üldinimlikud – tema muusika on justkui pelgupaik, kust ta ammutab rahu ja kindlust pakkudes seda ka teistele. Muusikut kõnetab loodus ja inimese eluringiga seotud pärimus.
Uue plaadi laulud on eesti, võru ja setu keeles, mille autoriks on laulja ise ning soomeugrilikku mõõdet lisab metsaneenetsi poeedi Juri Vella luule.

Mari Kalkuni muusikutee algas autorialbumiga „Üü tulõk” (2007), mis sai kodumaal sooja vastuvõtu osaliseks ning mida märgati ka välismaal.
Temalt on ilmunud neli albumit, neist kaks, „Üü tulõk” (2007), „Vihmakõnõ” (2010) on sooloplaadid ja neid on avaldatud nii Euroopas kui ka viimasel ajal järjest tihedamini Jaapanis.
Oma muusikat on ta tutvustanud paljudes Euroopa riikides, lisaks ka Aasias. Mari Kalkuni rahvusvahelise ansambliga Runorun salvestatud album „Tii ilo" nomineeriti 2015. aasta etnomuusika albumi tiitlile nii Eesti kui Soome muusikaauhindadel.
Delivery 7 workdays
15,15 €
Regular price: 15,95 €
Availability in stores