Ootame Sind Marju Kõivupuu raamatu „Igal hädal oma arst, igal tõvel ise tohter“ esitlusele Viljandi Uku Keskuse Apollosse, 12. veebruaril kell 16.00. Kohal on ka raamatu autor Marju Kõivupuu, kes on 2013. aasta pärandisaadik.

Marju Kõivupuu käsitleb oma raamatus „Igal hädal oma arst, igal tõvel ise tohter“  Eesti ainesele tuginedes rahvameditsiini: missugused on läbi aegade olnud inimeste arusaamised erinevate haiguste põhjustest ning milliseid ravivõtteid ja -viise on ühest või teisest tõvest jagusaamiseks pruugitud või pruugitakse tänini. Pilk heidetakse ka rahvaarstide värvikasse ja isikupärasesse maailma. Siinkohal meenuvad kindlasti paljudele lugejatele Luule Viilmaa, Kaika Laine, Vigala Sass, Vormsi Enn ja mitmed teised Eestimaal tegutsenud või tegutsevad tuntud tervendajad-teadmamehed.

Marju Kõivupuu (s 1960) on Tallinna Ülikooli Eesti Humanitaarinstituudi maastiku ja kultuuri keskuse vanemteadur. Ta on avaldanud uurimusi peamiselt meditsiinifolkloori, surmakultuuri ja rituaalmaastike teemadel ning tegelenud Eesti rahvakultuuri populariseerimisega. Talle on omistatud Vabariigi Presidendi rahvaluulepreemia. Varrakus on Kõivupuult ilmunud „101 Eesti pühapaika”, mis kuulutati nii Tallinna Ülikooli kui ka Apollo raamatukaupluse 2011. aasta parimaks teatmeteoseks. Ta on ka 2013.aasta kui kultuuripärandi aasta pärandisaadik.


Kohtumiseni Apollos!