26. ja 27. mail toimub kinos Artis ja Solarise Keskuses EUROOPA LASTEFILMIDE FESTIVAL, mis toob ühe nädalavahetuse jooksul publiku ette valiku verivärskeid, alles suvel kinodesse jõudvaid laste- ja perefilme, ning juba linastunud filmidest kõige parema valiku.

Lisaks toimuvad Solarise Apollos tasuta meediateemalised loengud lapsevanematele, kus Tallinna Ülikooli ja Balti Filmi- ja Meediakooli eksperdid Kristi Vinter ja Katrin Saks jagavad nõuandeid, kuidas filme laste arendamisel kõige paremini ära kasutada ning miks ja kuidas lastega koos perefilme vaadata.

Solarise Apollos toimuvad meedialoengud:
26. mai kell 13.00 Katrin Saksa meedialoeng „Laps, meedia ja seadused“.
26. mail kell 16.00 meediateemaline loeng lapsevanematele. Vaatluse all on meediast tulenevad ohud.
27. mail kell 13.00 Kristi Vinteri meediateemaline loeng lapsevanematele „Lastefilm kui mitmekülgse õppimise vahend“.
27. mail kell 16.00 meediateemaline ümarlaud. Henri Kõrvits uurib kunagistelt lapstähtedelt, kuidas meedia rambivalguses üles kasvada.

Kinost ja keskusest võib leida ka elusuuruses Lotte ja Jänku-Jussi, kogu üritust veavad aga Tallinna Linnateatri näitlejad Külli Teetamm ja Andero Ermel, kes on oma kooli- ja lasteaiaealiste lastega käinud vaatamas vist küll kõiki seni Artise kinos linastunud perefilme.Festivali käigus saab anda oma panuse filmi "Lotte ja kuukivi saladus" nägemispuudega lastele mõeldud kirjeldustõlke valmimisse ning kes paksu salli kaasa võtab, saab ka ise proovida "Lotte"-filmi pimesi vaatamist tuliuue kirjeldustõlkega.