Reedel, 3. märtsil kell 18.00 toimub Solarise Apollos Harry Potteri kaheksanda loo "Harry Potter ja äraneetud laps. I ja II osa" eestikeelse versiooni esmaesitlus. Kõik, kes tulevad üritusele mõnes Harry Potteri raamatukangelase kostüümis, saavad raamatu 20% tavahinnast soodsamalt!

Üritusel on kohal näidendile eestikeelse tõlke andnud kirjastuse Varrak andekad tõlkijad ema-tütar Krista ja Kaisa Kaer. Tõlkijatega tuleb vestlema kirjandusminister Mart Juur. 

"Harry Potter ja äraneetud laps" on Jack Thorne’i uus näidend, mis põhineb J. K. Rowlingu, John Tiffany ja Jack Thorne’i uuel lool. See on kaheksas Harry Potteri lugu ning esimene, mis on ametlikult lavale seatud. See peaproovi versioon toob Harry Potteri, tema sõprade ja pereliikmete edasise elukäigu kõikjal lugejateni kohe pärast näidendi maailma esietendust Londoni West Endis 30. juulil 2016. Kaheksanda loos stsenaarium hargneb lahti 19 aastat hiljem. Harry, Ron ja Hermione on nüüd juba täiskasvanud ning neil on endal lapsed. Harry on Võlukunstiministeeriumi teenistuja, tööd on palju ning võib-olla ei suuda ta iga kord kõige paremini mõista oma lapsi, eriti aga Albus Severust, kellele on isa kuulsus pisut liiga ränk koorem. Siis aga näitavad mitmed märgid, et kogu must maagia ei ole veel maailmast kadunud ning see, et Harry arm on uuesti valutama hakanud, üksnes kinnitab Harry, Roni, Ginny ja Hermione kahtlusi. Taas pead tõstvale pimedusele omal kombel vastu astuma nii vanemad kui ka lapsed.

Eriüritust saab jälgida ka otseülekande vahendusel aadressilt www.postimees.ee.

Kohtumiseni Solarise Apollos!