Itaalia keele grammatika

Põhitõed algajale ja edasijõudnud keelehuvilisele
0 viiest
Hinda
Toode on läbimüüdud!
Kui tunnete endas soovi ja vajadust süveneda mõnesse itaalia keele teemasse, leiate selles grammatikas asjaliku tugi- ja õppematerjali – olgu siis abiks tundides esitatu kõrvale või iseõppijale. Õpik sobib nii algajale kui ka edasijõudnule.

Teos on hõlpsasti kasutatav, toetudes samas itaalia keele autoriteetsematele grammatikatele, nagu Luca Serianni ja Maurizio Dardano/Pietro Trifone grammatikad, samuti autori vahetutele aastatepikkustele õpingutele ja uurimustele. Siin esitatakse itaalia keele fonoloogiline ja morfoloogiline analüüs, mida toetavad hoolikalt valitud kasutusnäited koos humoorikate pildikestega ning selgitavad kokkuvõtlikud tabelid. Kõik see aitab keelehuvilisel analüüsida itaalia keele grammatika keerukamaid seiku.

Teose koostaja Merje Kala on lõpetanud Tartu ülikooli (1996) ja õppinud itaalia keelt ka Itaalias (Bolognas, Perugias, Napolis). Ta on õpetanud itaalia keelt Tartu ülikoolis ja mitmes keeltekoolis, tegutsenud ja tegutseb tõlgi ning tõlkijana Eestis ja Itaalias.

Teose toimetaja Francesco Gabrielli on lõpetanud Itaalias Trieste ülikooli tõlke eriala. Ta on tegutsenud mitmekeelsete projektide tõlkija, toimetaja ning koordinaatorina, praegu töötab tõlkeassistendina Euroopa Parlamendi juures. Eesti keelt on ta õppinud Luxembourgis ja ka Tartu ülikoolis korraldatud kursustel.
Toode on läbimüüdud!