Apollost leiad kõik algavaks kooliaastaks vajaliku - koolikotist päevikuni, pliiatsitest pintsliteni. Selleks, et midagi ei ununeks, oleme koostanud koolikaupade nimekirja, mille leiad kõikidest Apollo kauplustest.

 

Neile, kes üle pika aja taas lapse kõrval kooliteele astuvad, anname kaasa soovitused, kuidas Apollo valikust leida just see õige, kvaliteetne ja vastupidav toode:

 

1. Koolikott
Koolikott peaks olema kooliteed alustavale lapsele mugav, käepärane ja kasutajasõbralik. Väga olulisel kohal on ergonoomika ja funktsionaalsus. Koolikoti rihmade pikkuse reguleerimine on tavapärane omadus, kuid lisaks on tähtis, et koti rihmade kõrgust saaks reguleerida. Siis ei jää koolikott esimese klassi lapsele liialt ebamugav ning kotti saab kergelt lapse kasvuga kohandada.
Apollo soovitab tuntud tootjate Herlitzi või Jeva koolikotte.

 

2. Pinal
Esimestes klassides eelistatakse tavaliselt ühe, kahe või kolme lukuga nn täidetud pinalit. Kõige tavapärasem on ehk kahe lukuga täidetud pinal, kuhu mahuvad kenasti ära viltpliiatsid, värvipliiatsid, kirjutusvahend, teritaja ja kustutuskumm.
Apollo soovitab kvaliteetse sisuga Mapedi või Milani pinaleid. Suuremale lapsele soovitame Walkeri kvaliteetpinaleid (täitmata), mis on väga vastupidavad, kvaliteetsed ja paljudes erinevates disainides või lihtsamaid ümaraid Viquel-i pinaleid.

 

3. Harilik pliiats
Parim harilik pliiats on kolmnurkne ja kannab märgistust HB. Soovitame esimese klassi õpilasele osta korraga suurem karbitäis, sest esialgu on kustutamine ja teritamine väga sagedane tegevus.
Apollo soovitab Faber-Castelli pliiatsit, mida kaitseb eraldi tugevdus ümber grafiidi ning lisaks Stabilo, Mapedi ja Milani tooteid.

 

4. Kustutuskumm ja teritaja
Kustutuskummi puhul oluline, et see ikka tõepoolest kustutaks! Teritaja puhul on hea, kui kogujaga teritaja mahuks ka lapse pinalisse ära.
Apollo soovitab MILANi Capsule teritajaid, mis lisaks kogujale sisaldavad teisel poolel ka kustutuskummi. Selline kombo hoiab pinalis kenasti ruumi kokku.

 

5. Joonlaud
Esimese klassis lapsel peab olema koolis kaasas vähemalt 15-sentimeetrine joonlaud. Alates teisest klassist on koolis tarvis juba 20- või 30-sentimeetrist joonlauda. Huvitavam valik meie sortimendist on Mapedi FLEX-joonlauad. Nagu nimigi ütleb, siis on tegemist joonlaudadega, mida saab igal moel painutada ja väänata.

 

6. Liimipulk
On oluline, et liimipulk ka tõepoolest liimiks!
Apollo soovitab:
Liimipulk Amos 8g, parim hinna ja kvaliteedi suhe.

 

7. Käärid
Käärid peaksid olema ilusad ja mugavad. Vasakukäelistele soovitame valida erikujulised käärid ja esimese klassi lastele sobivad hästi väiksemad 13 cm käärid.
Apollo soovitab Mapedi ja MILANi tooteid.

 

8. Värvipliiatsid
Värvipliiatsid peaksd kindlasti olema kolmnurksed, kuid oluline on ka grafiitsüdamiku jämedus, hea katvus ja teritamislihtsus. Saadaval on ka mõnusa kummise pinnaga värvipliiatseid, et lapsel oleks joonistusvahendit mugavam käes hoida ja see ei libiseks peost. Pinalisse panekuks on väga head kahe otsaga värvipliiatsid, mis võtavad vähe ruumi, kuid värvivalik on topelt suurem. Kunstitundidesse on soovitav osta siiski suurem komplekt värvipliiatseid, sest usinal värvijal saavad "duo"-d ka poole kiiremini otsa.
Apollo soovitab Mapedi ja MILANi värvipliiatseid.

 

9. Viltpliiatsid
Ka viltpliiatseid müüakse kolmnurkse kujuga. Head on viltpliiatsid, mis on kahe otsaga. Need võtavad pinalis vähem ruumi - pinalis on 10 viltpliiatsit, kuid kokku 20 erinevat värvi.

 

10. Õlipastellid ja kuivpastellid
Apollo soovitab
Lotte õlipastelle.

 

11. Plastiliin
Hea plastiliin on pehme ega määri käsi.

 

12. Akvarellid ja guaššid
Akvarellide ja guaššide puhul oluline hea katvus ja ilusad värvitoonid.

 

13. Pintslid
Pintsleid läheb tarvis nii akvarellide (sünteetilise või ponikarvaga) kui guaššide jaoks (seakarvaga).

 

14. Lauakate
Lauakatte ostmisel on oluline teada, kas kunstitarbed saab jätta kooli või tuleb neid igaks kunstitunniks kodust kaasa võtta. Kui tarbeid saab kooli jätta, siis võib lauakatteks olla ka suurem lauamatt, mugav on kasutada ka rulli keeratavat tugevat plastiklehte.

 

15. Veetops (kaanega)
Soovitame osta kindlasti kaanega veetopsi, millele on hea pintslit toetada ning mis aitab vältida vee loksumist lapse kunstiteosele (aga ka lauale või põrandale).

 

16. Põll
Apollo soovitab:
Põll Junior kollane varrukatega
Käsitööpõll Pelikan

 

17. Joonistusplokk A4 ja A3
Selleks, et guašši- ja akvarellitööd paberit kortsu ei kisuks, soovitame kunstitundideks paksema lehega plokke või akvarellpaberit. Joonistustöödeks (pliiatsitega) sobib paber alates 120-grammisest paksusest, akvarelli- ja guašitöödeks soovitame krobelise tekstuuriga paberit alates 200-grammist.

 

18. Värvilised paberid A4
Värviliste paberite puhul soovitame valida kahepoolseid ning eelistada võiks toodet, kus igat värvi sees rohkem kui üks.

 

19. Mapp A4 

 

20. Raamatupaber
Raamatupaber peaks olema tugev ja kvaliteetne, lisaks soovitame juurde valida sobivas suuruses kilekaaned. 

 

21. Kilekaaned
Kilekaasi läheb vaja nii vihikutele, raamatutele kui töövihikutele. Mõistlik on soetada nii kilekaasi ja raamatupaberit siis, kui kooliõpikud on juba käes. Vihikutele on soovitav osta samuti tugevamad kaaned.

 

22. Lugemispäevik
Tavapäraselt soovitab iga kool või klassiõpetaja, millist lugemispäevikut kasutama hakatakse. Ka tavaline valge vihik sobib hästi.

 

23. Liikuv aabits 

 

24. Vihikud ja kaustikud
Vihikute puhul soovitame valida tugeva kaane ja paksema lehega vihikuid. Valikus leiab ka nn öko-tooteid, mis on tehtud 100% ümbertöödeldud vanapaberist, makulatuuris ei ole kemikaalide ega tsemendi pakendeid.

 

25. Kiirköitja
Kiirköitjad võiksid soovitavalt iga aine jaoks erinevat värvi olla, et lapsel kooli kaasa võttes segamini ei läheks.
KÕIK KOOLIKAUBAD LEIAD SIIT: apollo.ee/kool

 

KOOLIKAMPAANIA REEGLID LEIAD SIIT: osta 30 € eest ja võida piiramatu kinokülastus aasta lõpuni

Koolikampaania Apollo kauplustes ja e-poes kestab kuni 4. septembrini 2016.