Apollost leiad kõik algavaks kooliaastaks vajaliku - koolikotist päevikuni, pliiatsitest pintsliteni. Selleks, et midagi ei ununeks, oleme koostanud koolikaupade nimekirja, mille leiad kõikidest Apollo kauplustest. Nüüd tasub osta kogu koolikaup Apollost, sest kõik, kes ostavad 4.08 - 10.09 Apollost koolikaupa osalevad viie Tervise Paradiis spaa-hotell & veekeskuse perepaketi ning viie Tervise Paradiisi veekeskuse perepääsme loosis. 

 

Neile, kes üle pika aja taas lapse kõrval kooliteele astuvad, anname kaasa soovitused, kuidas Apollo valikust leida just see õige, kvaliteetne ja vastupidav toode:

 

1.  Koolikott 
Väga suur ja tähtis ost on koolikott. Apollost saab sel koolihooajal osta mitmete erinevate tootjate koolikotte ja ranitsaid. Lisaks ka üleõla- ja arvutikotte. 

Soovitame ka see aasta HERLITZilt, kelle toodang on klientidele juba üsna tuttav oma ergonoomika, kerguse ja hea kvaliteedi poolest. Viimaste aastate parimaks sarjaks peetakse BE BAG AIR-i. Toote suureks plussiks on lisaks kõigele muule õlarihmade kõrguse reguleermisvõimalus. Koolikottide valikus on endiselt ka soodsama hinnaklassi Chartersi koolikotid. Chartersi koti kõrval on müügil ka HAMA (Infotark) koolikotid.

 

2. Pinal
Esimestes klassides eelistatakse tavaliselt ühe, kahe või kolme lukuga nn täidetud pinalit. Kõige tavapärasem on ehk kahe lukuga täidetud pinal, kuhu mahuvad kenasti ära viltpliiatsid, värvipliiatsid, kirjutusvahend, teritaja ja kustutuskumm.
Soovitame kvaliteetse sisuga Mapedi või Milani pinaleid (mis rõõmustab sel aastal uute disainidega). Suuremale lapsele soovitame Walkeri kvaliteetpinaleid (täitmata), mis on väga vastupidavad, kvaliteetsed ja paljudes erinevates disainides või lihtsamaid ümaraid Viquel-i pinaleid. Pisut vanematele koolilastele meeldivad tavaliselt lihtsamad ümarad pinalid või väiksemad ühe- või mitme lukuga pinalid. Apollo soovitab Walkeri kvaliteetpinaleid (täitmata), mis on väga vastupidavad, kvaliteetsed ja paljudes erinevates disainides.

 

3. Harilik pliiats
Parim harilik pliiats on kolmnurkse puitümbrisega ja kannab märgistust HB. Soovitame esimese klassi õpilasele osta korraga suurem karbitäis, sest esialgu on kustutamine ja teritamine väga sagedane tegevus. Müügis on eraldi ka vasaku- ja paremakäeliste pliiatsid.  
Soovitame Stabilo, Mapedi ja Milani tooteid. Juba kolmandat koolihooaega on Apollo valikus ka nn. meie enda pliiatsid - tegemist on kvaliteetse kolmnurkse Mapedi Black Pep’s 2B (pehmem) pliiatsiga.

 

4. Kustutuskumm ja teritaja
Kustutuskummi puhul oluline, et see ikka tõepoolest kustutaks! Teritaja puhul on hea, kui kogujaga teritaja mahuks ka lapse pinalisse ära.
Soovitame MILANi Capsule teritajaid, mis lisaks kogujale sisaldavad teisel poolel ka kustutuskummi. Selline kombo hoiab pinalis kenasti ruumi kokku.

 

5. Joonlaud
Esimese klassis lapsel peab olema koolis kaasas vähemalt 15-sentimeetrine joonlaud. Alates teisest klassist on koolis tarvis juba 20- või 30-sentimeetrist joonlauda. Huvitavam valik meie sortimendist on Mapedi FLEX-joonlauad. Nagu nimigi ütleb, siis on tegemist joonlaudadega, mida saab igal moel painutada ja väänata.

 

6. Liimipulk
Ka liim on toode, mida tasub soovitada osta korraga rohkem kui vaid 1 tk. Müügis on tavapäraselt 8-, 15-, 22- ja 35-grammised liimipulgad. Kunstitundidesse on tarvis soetada ka PVA liim. 
Soovitame: osta 2-otsaga AMOSe PVA-liimi, sest seda on väikestel kätel kõige mugavam kasutada ning ka kunstitöö saab puhtam ja korrektsem.

 

7. Käärid
Käärid peaksid olema ilusad ja mugavad. Vasakukäelistele soovitame valida erikujulised käärid ja esimese klassi lastele sobivad hästi väiksemad 13 cm käärid.
Soovitame Mapedi ja MILANi tooteid.

 

8. Värvipliiatsid
Värvipliiatsid peaksd kindlasti olema kolmnurksed, kuid oluline on ka grafiitsüdamiku jämedus, hea katvus ja teritamislihtsus. Saadaval on ka mõnusa kummise pinnaga värvipliiatseid, et lapsel oleks joonistusvahendit mugavam käes hoida ja see ei libiseks peost. Pinalisse panekuks on väga head kahe otsaga värvipliiatsid, mis võtavad vähe ruumi, kuid värvivalik on topelt suurem. Kunstitundidesse on soovitav osta siiski suurem komplekt värvipliiatseid, sest usinal värvijal saavad "duo"-d ka poole kiiremini otsa.
Soovitame Mapedi ja MILANi värvipliiatseid. Harrastajale kunstnikule ja kunstikooli õpilasele aga juba kallimaid Academy ja Derwenti sarju.

 

9. Viltpliiatsid
Ka viltpliiatseid müüakse kolmnurkse kujuga. Head on viltpliiatsid, mis on kahe otsaga. Need võtavad pinalis vähem ruumi. Tavapärasele koolivalikule lisaks on pakkuda ka põnevamaid värvimuutvaid viltpliiatseid.

 

10. Õlipastellid ja kuivpastellid
Soovitame 
Lotte õlipastelle ning Color&Co kuivpastelle (toode on akvarellitav, mis tähendab seda, et kunstitööd on võimalik veega töödelda).

 

11. Plastiliin
Hea plastiliin on pehme ega määri käsi.

 

12. Akvarellid ja guaššid
Akvarellide ja guaššide puhul oluline hea katvus ja ilusad värvitoonid. 
Soovitame 
Luchi, Color&Co JA MILANI toodangut.

 

13. Pintslid
Pintsleid läheb tarvis nii akvarellide (sünteetilise või ponikarvaga) kui guaššide jaoks (seakarvaga). 

Soovitame C&Co ja MILANI tooteid. 

 

14. Lauakate
Lauakatte ostmisel on oluline teada, kas kunstitarbed saab jätta kooli või tuleb neid igaks kunstitunniks kodust kaasa võtta. Kui tarbeid saab kooli jätta, siis võib lauakatteks olla ka suurem lauamatt, mugav on kasutada ka rulli keeratavat tugevat plastiklehte.

 

15. Veetops (kaanega)
Soovitame osta kindlasti kaanega veetopsi, millele on hea pintslit toetada ning mis aitab vältida vee loksumist lapse kunstiteosele (aga ka lauale või põrandale).

 

16. Põll
Soovitame soetada varrukatega variant. 

 

17. Joonistusplokk A4 ja A3
Selleks, et guašši- ja akvarellitööd paberit kortsu ei kisuks, soovitame kunstitundideks paksema lehega plokke või akvarellpaberit. Joonistustöödeks (pliiatsitega) sobib paber alates 120-grammisest paksusest, akvarelli- ja guašitöödeks soovitame krobelise tekstuuriga paberit alates 200-grammist.

 

18. Värvilised paberid A4
Värviliste paberite puhul soovitame valida kahepoolseid ning eelistada võiks toodet, kus igat värvi sees rohkem kui üks. Eelmise koolihooaja müüdavamaks komplektiks osutus Sulemehe värvilise paberi komplekt 33 lehte (80gr.) trukiga kotis, 3*11 värvi. 

 

19. Mapp A4 

 

20. Raamatupaber
Raamatupaber peaks olema tugev ja kvaliteetne, lisaks soovitame juurde valida sobivas suuruses kilekaaned. Traditsiooniliselt on kooliraamatuid ikka kaetud nn jõupaberiga. Alternatiivina on see aasta pakkumises ka natuke rõõmsam lahendus - värviline raamatupaber.

 

21. Kilekaaned
Kilekaasi läheb vaja nii vihikutele, raamatutele kui töövihikutele. Vihikutele on soovitav osta samuti tugevamad kaaned.
Mõistlik on soetada nii kilekaasi ja raamatupaberit siis, kui kooliõpikud on juba käes.  

 

22. Lugemispäevik
Tavapäraselt soovitab iga kool või klassiõpetaja, millist lugemispäevikut kasutama hakatakse. Ka tavaline valge vihik sobib hästi.

 

23. Liikuv aabits 

 

24. Vihikud ja kaustikud
Vihikute puhul soovitame valida tugeva kaane ja paksema lehega vihikuid. Valikus leiab ka nn öko-tooteid, mis on tehtud 100% ümbertöödeldud vanapaberist, makulatuuris ei ole kemikaalide ega tsemendi pakendeid.                                      

Soovitame soetada vihikud taaskasutatud paberist ning eelistada eestimaist toodangut ettevõttelt Talmar ja Põhi. Öko-toodet eelistavale ostjale soovitame soojalt ONYX-tooteid ning lätlaste SIA Dizaina Papirlietase vihikuid, kaustikuid ja märkmikke, mis sobivad juba rohkem suurematele koolilastele.

 

25. Kiirköitja
Kiirköitjad võiksid soovitavalt iga aine jaoks erinevat värvi olla, et lapsel kooli kaasa võttes segamini ei läheks.
KÕIK KOOLIKAUBAD LEIAD SIIT: www.apollo.ee/kool

 

KOOLIKAMPAANIA REEGLID LEIAD SIIT: osta koolikaup Apollost ja osaled 10 Tervise Paradiisi perepaketi loosis!

Koolikampaania Apollo kauplustes ja e-poes kestab kuni 10. septembrini 2017.