Tule kohtu kirjaniku ja režissööri Imbi Pajuga kolmapäeval, 14. novembril kell 17 Solarise Apollos! Kirjanikku intervjueerib luuletaja ja kultuurtoimetaja Jürgen Rooste.

Kohtumisel räägib Imbi Paju meile, lähemalt kahe raamatu "Tõrjutud mälestused" ja "Soome lahe õed" saamisloo.

Imbi Paju esimese raamatu "Tõrjutud mälestused" põhjal valmis eesti esimene oma holokaustidok, mis sisaldab inimelu kulgemise hävitamise ja järgmistele põlvkondadele pärandatud traumasid, kuid ka seda kuidas hoida elu. Kirjanduskritik Rutt Hindrikus peab raamatut "Soome lahe õed" Imbi esimese raamatu "Tõrjutud mälestused" teiseks osaks.

Imbi Paju on saanud vähestest eesti autoritest oma dokumentalistikaga laia rahvusvahelist tunnustust. Islandi lavasataja Stefán Jónson on kirjutanud, et Imbi Paju ajaloonägemus räägib tema armastusest oma kodumaa ja inimkonna vastu. Edward Lucas on pidanud taolisi teoseid koguni pehmeks jõuks, mis kaitsevad Eestit.

15. septembri kirjutas norra kultuuriajaleht Klassenkampeni Põhjamaade kirjanduskriitikute zhüriisse kuuluv Pia Ingström, et on raske mõista Eesti ajalugu ainult Sofi Oksaneni ilukirjanduslike romaanide põhjal, vaid nendega paralleeleselt peab lugema Imbi Paju raamatuid "Tõrjutud mälestused" ja "Soome lahe õed". Vaatates teiste valu,lisades, et Soome ja Skandinaavia vajavad ka teist kirjanikku ja õnneks me ei ela suletud saarel, kus üks jäetaks sellest arutelust välja.

Eesti president Toomas Hendrik Ilves kinkis Soome lahe õdede soomekeelse versiooni nahka köidetuna naaberriigi Soome presidendile Sauli Niinistöle, et näha paremini üksteise minevikust pärandatud valupunkte ja valu.