Leedi Susan. Watsonid. Sanditon

0 viiest
Hinda
Tarne 1-3 tööpäeva
24,65 €
Tavahind: 25,95 €
Saadavus kauplustes
Kogumik sisaldab kolme Jane Austeni (1775–1817) kirjutist, mis autori eluajal ei ilmunud – vaid üheksateistaastaselt alustatud epistolaarset romaani “Leedi Susan” (1793–1795), fragmenti romaanist “Watsonid” (alustatud 1803) ja surma tõttu pooleli jäänud viimast teost “Sanditon” (alustatud 1817). Lõpetamata teosed pakuvad Austeni sõpradele nauditavat lugemist ning on innustanud mitmeid entusiaste haarama sulge, et konstrueerida võimalikke süžeeliine raamatute ja ekraniseeringute näol.
“Leedi Susani” sündmustikku iseloomustab rafineeritud moraalne rikutus, “Watsonite” teemakäsitlus keskendub elu ohjavatele kaasavaraprobleemidele, ning esmakordselt originaalkujul eesti keeles ilmuvas “Sanditonis” on Austeni vaatluse all merekuurordi arendusega kaasas käivad kirjut masti tegelased.
Ent kuidas oskas sügaval provintsis kasvanud kirikuõpetaja tütar nõnda süvitsi ja satiirilisel toonil ilmaelu vaadelda? Vastuse annab kogumiku järelsõnas inglise keele ja kirjanduse doktor Pilvi Rajamäe kõrvutades Austeni eri eluetappidel kirjutatud lood tema pere ja tuttavate kirevate elulugudega.
Tarne 1-3 tööpäeva
24,65 €
Tavahind: 25,95 €
Saadavus kauplustes