Maja 2-2015 (84)

0 viiest
Hinda
Toode on läbimüüdud!
MAJA 2-2015 kutsub "tantsule" ¬– kaasa mõtlema uute ideede ja väljakutsete üle, mida pakub arhitektuurile tänapäevane tehnoloogia. Algoritmiline arhitektuur pole iseenesest midagi uut ja enneolematut. Algoritm on matemaatiline termin ja matemaatika on läbi aegade olnud arhitektuuri alus. Ka 16. sajandil tegutsenud Palladiot võib nimetada algoritmiliselt mõtlevaks arhitektiks. Tänapäevane tehnoloogia muudab aga realiseeritavaks sellised ideed, millest varem võis vaid unistada.

Sellel numbril on kaks toimetajat: kaastoimetaja Siim Tuksam jagab noorte ja vihaste arhitektide armastust oma eriala ja tehnoloogia vastu, kirjutades arhitekti rolli muutumisest ja arhitektuuri õpetamise problemaatikast. Martin Melioranski annab ülevaate gargantualikust püüdest lõimida väiksesse kunstikõrgkooli moodsat tehnoloogiat ja mõtlemist. 3D Laborist väljakasvanud uurimistööst ja tegevusest kirjutab ka Kaiko Kivi. Tänavusi arhitektuurikoolide lõputöid uurib lähemalt Carl-Dag Lige. Vahepalana haarab itaallanna Silvia Brandi lugeja kaasa Barcelona IaaC arhitektuurikooli tudengite igapäevaellu.

MAJA persoon on Mariliis Lilover, maailmakodanikust eesti arhitekt, kelle südameasjaks on eriala edasiviimine ja uute radade avastamine. Praegu elab ta Lõuna-Rootsi ülikoolilinnas Lundis ja teeb koostööd sealse teaduspargiga.

Tehnoloogia vanemat ajalugu esitleb Kohtla-Nõmme kaevanduspargi külastuskeskuse lugu. Loomulikult ei puudu ka sellest numbrist pilkupüüdev galerii, EV100 võistlussarja tööd, sissevaated olulisematesse näitustesse, trükistesse ja sündmustesse.

Toode on läbimüüdud!