31.08 kell 16.00 ootame kõiki noori Solarise Apollosse, kus No Vaata raames esitleb Kaja Sepp oma noorteromaani "Hetk enne homset" ning Reeli Reinaus samuti oma uut noorteromaani "Kliinilised valed"!

Kaja Sepa noorteraamat „Hetk enne homset“ on Tänapäeva noorteromaanide võistluse võidutöö.
 
Autori sõnul tahtis ta kirjutada ühte normaalset noortekat tavaliste noorte tavalisest elust – sellise, kus pole depressiooni, ahistamist, narkomaaniat ja muud pealiskaudselt „noorsooprobleemideks“ peetavat. Küll aga tõstatab raamat Eesti ühiskonna kihistumise mõju noorte eludele ning läbi Superstaari telesaate meedia huviorbiiti sattumise tagajärjed. Igipõliste teemade nagu armastus, sõprus ja reetmine kõrval tõuseb oluliseks, kuidas kohaneda ootamatu telestaari-kuulsusega ning jääda ellu avalikkuse hammasrataste vahel.

Raamatu "Kliinilised valed" peategelasteks on luupust põdev arstitudeng Mirjam ja noor arst Villem. Mirjam püüab iga hinna eest oma haigust lähedaste eest varjata, mässides end aina enam valede võrku, tajudes end elavana vaid adrenaliini tekitavates olukordades. Villem on valinud oma isiklikust kaotusest üle saamiseks pühendumise müstitsismile ja loobumise maistest naudingutest. Mirjami ja Villemi kohtumine äratab neis mõlemas soovi armastuse järele, mille nad uskusid juba ammu surnud olevat, kuid mida nad siiski iga hinna eest eitada püüavad.

31. augustil korraldavad Tallinna Spordi- ja Noorsooamet ning Tallinna Haridusamet noortele No Vaata vaba aja messi ja kooliaasta alguse kontserdid. Nokia Kontserdimaja ees ja sees aset leidval tasuta messil tutvustatakse õpilastele huvitegevuse, noortekeskuste, sportimise ja muid vaba aja sisustamise võimalusi. Lisaks toimuvad kontserdid, esinemised ja videomapping.

Päeva jooksul kontserdimajas toimuvates töötubades saavad huvilised õppida näiteks nukufilmi meisterdama, autoportreed joonistama, punumis-ja sõlmimistehnikaga järjehoidjaid valmistama, etnograafilisi kujundeid nõelviltima, voolima. Muusikalembelistele tutvustakse dj-maailma ja neil, kel soovi, saavad osa kaasahaaravast näidisväitlusest. “Päeva jooksul toimub põnevaid esinemisi, töötubasid, mänge ning lapsed ja noored saavad tutvuda võimalustega, kuidas pärast koolipäeva oma aega huvitavalt sisustada,“ rääkis sündmuse eesmärgist Tallinna Spordi-ja Noorsooameti noorsootöö osakonna juhataja Ilona-Evelyn Rannala.

Esimesse klassi minejatele toimub kontserdimaja ees Aabitsapeo tervitus, kus esinevad huvikoolide lapsed muusikaliste- ja tantsuetteastetega, toimub taekwon-do etendus, tsirkus jms. Pidu juhivad Aabitsakukk (Venno Loosaar) ja Pipi Pikksukk (Nele-Liis Vaiksoo).

Päeval esinevad noortele Marten Kuningas, Gorõ Lana ja Entrumi patroonina Teele Viira ning Sounds of September. Õhtul toimub kontserdimaja saalis pidulik suurkontsert, kus esinevad Tenfold Rabbit, Grete Paia ja Ott Lepland. Koolinoortele suunatud kontserdile on vaba pääs kõigil soovijatel.

Lisainfo No Vaata Facebookist!