Ohtlik tutvus

0 viiest
Hinda
Tarne 1-3 tööpäeva
22,75 €
Tavahind: 23,95 €
Saadavus kauplustes
Mõrvari püüdmine on ohtlik – eriti kui ta elab naabermajas.

Hen ja tema abikaasa Lloyd on äsja kolinud uude majja West Dartfordi Bostoni lähistel. Hen (Henrietta) on illustraator ja töötab ateljees, mis jääb kodust jalutuskäigu kaugusele. Tänu ravimitele on ta saanud kontrolli alla bipolaarse häire ning lõpuks leidnud stabiilsuse ja rahu.

Uute naabrite Mira ja Matthew’ juures õhtusöögil hakkab see rahu aga murenema, kui mehe kabinetis kaminasimsil ilutseb tuttav ese. See on sporditrofee – täpselt selline, mis läks kaduma kahe aasta eest mõrvatud noormehe kodust. Hen on aastaid tundnud lausa obsessiivset huvi lahendamata mõrvade vastu – kinnismõte, millest ta ei tohi rääkida, kuid päris silmi kinni pigistada ka ei suuda.

Kas tema naaber Matthew võib olla mõrvar? Või on see järjekordne psühhootiline episood nagu ülikooli esimesel kursusel, kui ta kaasüliõpilase süüd tõestada püüdes tollele kallale läks? Mida rohkem Hen Matthew’d jälgib, seda kindlam ta on, et mees sepitseb midagi tõeliselt kohutavat. Kuid keegi ei usu teda. Ta ei tea veel, et kõige hullemad luupainajad, mille eest ta on kogu elu püüdnud põgeneda, alles algavad…

Peter Swanson on kaasaegse põneviku meisterlikumaid autoreid. Eesti keeles on ilmunud tema rahvusvahelised menukid „Mõrva väärt” ja „Kõik tema hirmud”.

„Oivaliselt hea – peen, intelligentne, täiusliku tempoga. See on seni Swansoni parim põnevik.” The Observer

„Sünge, tempokas, ülipõnev lugu. Kindlasti seni Swansoni parim romaan.” Kirkus Reviews

„Swanson avab selle jubeda loo meistrile omase kindluse ja tõhususega. Pööre pöörde järel kuni tõeliselt üllatava lõpuni. Vaimustav!” Wall Street Journal

„Nutikalt komponeeritud põnevik.” New York Times Book Review

„Võimatu käest panna – iga elegantne keerdkäik ja pööre loovad põnevust juurde.” Sunday Mirror

„Kaasahaarav, jube ja psühholoogiliselt nutikas – see on stiilne põnevuslugu oma parimas vormis.” Guardian

„Tema varasemate romaanide austajad ei pea pettuma.” Daily
Tarne 1-3 tööpäeva
22,75 €
Tavahind: 23,95 €
Saadavus kauplustes