Kiika sisse

PÄEVAPILDID. Eesti Vabariigi sünd, õitseng ja häving 1918–1940 Fotoalbum

0 viiest
Hinda
Toode on läbimüüdud!
Fotoalbum

Ajaloolist fotot ehk päevapilti kasutatakse enamasti kirjapandu illustreerimiseks – ikka nii, et palju juttu ja vähe pilte. Selle päevapiltide kogumiku eesmärgiks ongi aga just visuaalse informatsiooni kaudu anda igaühele võimalus leida enda jaoks huvipakkuvat, vaadates siis kas ajaloohetki, tuntud persoone, kübaramoode või autosid.
Kellele see fotokogumik on mõeldud? Algselt rohkem koolilastele, kes ajalugu õppides peavad teadma küll palju nimesid, aastaarve ja fakte, aga ei oska näiteks ette kujutada, missugused nägid välja ennesõjaaegsed poed, saunad, bussid, telefonid jne. Lõpuks aga tuli kogu suurt fotomaterjali süstematiseerides ja valides välja üks huvitav perekonnaalbum. Sest eks ole meie 100-aastane Eesti Vabariik ka omamoodi suur pere.
Seepärast on vanadest päevapiltidest loodud kogumik mõeldud kõigile, iseäranis aga neile, kellele on vanaemade albumeid meeldinud lehitseda.
Filmiarhiivi poole miljoni foto seast oli tõeline kunsttükk valikut teha, püüdsime leida just neid päevapilte, mida eriti kasutatud pole.
Samas jätab nii rikkalik fotokogu ka tulevastele arhiivikülastajatele palju avastamisrõõmu.
Toode on läbimüüdud!