Luuletaja, prosaist, lastekirjanik ja tõlkija Leelo Tungal sündis 22. juunil 1947 . aastal Tallinnas Ruila kooliõpetajate perekonnas.

Ta debüteeris 1975. aastal värsivihikuga Karune lugu, mis oli sõnaosav, tihti mängulise emakeelekasutusega ja humoristliku alatooniga.  Kokku on kirjanik andnud välja 12 luulekogu täiskasvanutele ja 38 lastele, 30 juturaamatut, aabitsa ja mitu koolilugemikku. Lisaks lugematu hulk laulusõnu, ooperi- ja muusikalilibretosid, nukunäidendeid, kuuldemänge.
Tema loomingut iseloomustab optimism ja elujulgus, vahetu suhtlemine lugejaga, ladus sõnaseadmine ja teravmeelsus.

Et juubilari väärikalt tänada aastate jooksul välja antud loomingu eest, oleme Apollodes teinud kirjaniku raamatutest väljapaneku! Apollo koduleheküljelt leiate kirjaniku raamatud Siit!

Lähiajal ilmub kirjanikul luulekogu "Südasuvi", kuhu on kogutud Leelo Tungla neljakümne aasta jooksul kirjutatud lasteluule paremik. Alates päris esimestest ja lõpetades seni veel trükis ilmumata uute luuletustega. Nii mahukat luulekogumikku pole Leelo Tunglal varem ilmunud. Raamat on illustreeritud Kirke Kangro elurõõmsate piltidega. Kõik see kokku on suvesüdamlik nagu Leelo isegi, ehk nagu ta kirjutab:

„Südasuvi, südasuvi
õitseb nii, et silmi kaitse!
Unenäol on hommikuni
mee ja maasikate maitse.”

Palju õnne Leelo Tungal!