Tule raamatu "Pestud miljonid" esmaesitlusele!

Esitlus toimub 28. novembril kell 17.00 Solarise Apollos.

Osalevad Sulev Vedler, Kalle Muuli ja Valdo Randpere. Räägime raamatu saamisloost, raamatu sisust ja vastame küsimustele.

KAVA Kirjastusel tuli aasta tagasi idee, et oleks vaja kirjutada raamat rahapesust. Võtsime ühendust ajakirjanik Sulev Vedleriga ja pakkusime talle selle mõtte välja. Sulev haaras ideest kinni ja tulemus on 28. novembrist lugejatele kättesaadav.

Sulev Vedler on hea sulega ja haaravalt kirja pannud raamatu, mille võib tinglikult jagada kaheks. Esimeses pooles kirjeldab autor ajaloolist ja geograafilist tausta Eesti sattumisele rahapesuhuviliste radarile. Ehk nagu kirjeldasid Eesti panku 90-ndatel vene ärimehed: „meile meeldib neid panku kasutada, sest nad on kindlad nagu „šveitsarskaja“, salajased nagu „ofšornaja“ ja lähedased nagu „peterburskaja“.
Meie ajalugu koos meie muutumisega üheks osaks põhjamaade rahandusmaailmast lõidki tegelikult eeldused ühest küljest ulatuslikuks äritegevuseks Venemaaga, aga teisest küljest tekkisid sellest ka ahvatlused kuritarvitusteks. Raamat annab hea ülevaate sellest, miks ja kuidas kahtlased rahavood said meie pankadest läbi käia, milline roll oli selles nende emapankadel, milline roll kohalikel juhtidel.
Teine osa raamatust kirjeldabki väga detailirohkelt ning ülevaatlikult seda, mis toimus Danske ja Swedbanki Eesti kontorites. Lehekülgede kaupa on kirja saanud kogum plahvatuslikku materjali, mis mitmed lähiajaloo sündmused hoopis uut moodi lahti mõtestab.

Raamat on dokumentaalne, aga samas loetav kui krimiromaan.
Kahtlemata on tegemist on väga haarava ja põneva raamatuga - kui lugema hakkad, siis enne lõppu pidama ei saa.

Sulev Vedleri isik ega ajakirjanduslik talent ei vaja Eestis pikemat tutvustamist. Tegemist on kahtlemata ühe kõige professionaalsema reputatsiooniga uuriva ajakirjanikuga. „Pestud miljonid“ on Sulevi teine raamat ja loodetavasti mitte viimane.

Esitlusel on raamat Apollo Klubi liikmele 10% soodsam.

Kohtumiseni!