Pipi Pikksukk, Rootsi lastekirjaniku Astrid Lindgreni raamatute peategelane, saab 21. mail 70-aastaseks. Esimene raamat Pipist ilmus 1945. aastal, pealkirjaga "Pipi Pikksukk". Eesti keeles ilmus see, Vladimir Beekmani tõlkes, 1968. aastal.

 

Oma tütre Karini haigevoodi ääres istudes mõtles Astrid Lindgren välja lood punapäisest tüdrukust, kellele nime Pipi Pikksukk pani tütar. Tütar ütles ka, et tüdruk  võiks olla üksik,  kes on tugev ja leiab endale kaks parimat sõpra ning, et tal võiks olla ka kaks looma- ahv ja hobune. Ta soovis, et Pipi oleks rikas ja  mõtles välja ka Segasummasuvila. Nii alustaski Lindgren jutustamist imeliku nimega imelikust tüdrukust.

 

Oma kümnendaks  sünnipäevaks 21. mail 1945. aastal saigi tütar  Karin sünnipäevakingiks  ema kirjutatud raamatu punaste patsidega tüdrukust, kes elab Segasummasuvilas. Ühe eksemplari saatis ta ka  Bonnieri kirjastusse- käsikiri lükati aga tagasi. 1945. a võitis raamat  "Pipi Pikksukk" kirjastuse Raben &  Sjögren konkursi, kus ta juba eelmisel aastal oli saavutanud looga "Britt- Mari puistab südant"  tüdrukuteraamatute võistlusel teise koha. Nii ilmuski esimene, üks maailma armastatumaid lasteraamatuid 1945. a.

 

Tutvu pakkumistega SIIN.

 

Apollo kauplused jagavad kiirematele raamatu "Pipi Pikksukk" ostjatele sünnipäeva puhul toredaid kleepse!

 

Kohtumiseni Apollos!