Poola Suursaatkond Tallinnas korraldab 9.-15. juunil Solarise keskuses Poola Päevi. Nädala jooksul toimub Solarise aatriumis, Apollos, jäätisekohvikus Kehrwieder, kinos Artis ja restoranis Lido spetsiaalne Poola teemaline programm - presentatsioonid, degusteerimised, filmifestival, kirjandusõhtud, lasteüritused ja palju muud huvitavat.

 

10.-15. juunil toimub Solarise Apollos palju erinevaid üritusi, mille eesmärgiks on tutvustada poola kirjandust ja kultuuri.

Üritusteseeria Solarise Apollos avab 10. juunil kell 13.00 Miksteatri etendus „Kuningas Maciuś I” ning lõpetab 15. juunil Poola suursaadik, kes loosib välja suurel hulgal auhindu.

Vaheldusrikkas programmis on üritusi igale maitsele! 

Poolaga seonduvat kirjandust ja mänge leiad SIIT 

Poola Päevade kava Solarise Apollos:

 

Pühapäeva, 10. juuni


13.00. Miksteatri etendus „Kuningas Maciuś I” J. Korczaki samanimelise raamatu motiividel, lõbusad tegevused lastele, meisterdamise töötoad "Kuninga rätsepa ateljee" ning "Kuninga juveeli töökoda". Viimaste puhul on vajalik eelregistreerimine aadressil slawomira.borowskapeterson@msz.gov.pl Lastele magusad üllatused! 

 

Esmaspäeva, 11. juuni

15.30. Poola Kirjandussalongi avamine - esimesed sissekanded "Minu poola raamatusse"

15.45. Poola Päevade programmi ja konkursside tutvustamine

16.00. Poeetide luuletund:  Miłoszi, Szymborska, Herberti, Różewiczi ja Zagajewski luuletuste lugumine

17.00. Poolatari Maria Kruszewska-Laidoneri kokaraamatu tutvustamine. Raamatust räägib tekstitoimetaja Marika Reitam. Kohvikus Kehrwieder toimub maasika toormoosiga kohupiimakoogi à la Kruszewska degusteerimine
17.30. Czesław Miłoszi esseekogumiku „Sünnimaa Euroopa” esitlus

18.30. Kohtumine tõlkija ja kirjastaja Hendrik Lindepuuga

 

Kolmapäev, 13. juuni

16:00 Andrzej Sapkowski ulmeraamatu „Viimane soov”(TIRITAMM, 2011) esitlevad tõlkija Aarne Puu ning ulmekirjanduse asjatundja Sash Uusjärv. Raamat samal päeval soodushinnaga!
16:30 Raamatu „Viimane soov” põhjal loodud kahe poola arvutimängu “Witcher “(Nõidur) I ja II ning saama temaatilise lauamängu tutvustus - Tarmo Tomepuu - arvutimängude asjatundja, Solarise “WePlay!” poejuht.
16:30 Lugemise vaheajal poola õuna-piparmündijoogi ja pärnaõietee degusteerimine.
17:00 Kohtumine poola kirjanduse tõlkijate Ruth Karemäe ja Aarne Puuga.
17.30 Poola kirjanduse väljaandjate välk-esitlused:
Varrak -Krista Kaer: A. Mularczyk „Post mortem”
VERB – Doris Kareva: M. Rusinek „Väike Chopin”
Johannes Esto Kirjastus - : D. Fabricius „Livimaa Kroonika”
Tiritamm: Sirje Saimre: J. Korczak „Kuningas Maciuś I”
Loomingu Raamatukogu - Triinu Tamm: K. Grochola „Armastuse avaldus”, R. Kapuściński „Herodotesega reisid” jt.
18:00-19:00 Kirjanike tund: Joseph Conrad Korzeniowski, Olga Tokarczuk, Jerzy Pilch, Marcin Świetlicki ja Stanisław Lem. 

Reede, 15. juuni

17.00 Auhindade väljaloosimine ning „Minu poola raamatusse” tehtud sissekannete lugemine

 

Konkurss – „MINU POOLA RAAMAT”

Solarise Apollos saab Poola Päevade raames osaleda Poola teemaliste auhindade loosimises, tehes sissekanne spetsiaalsesse Poola Päevade külalisteraamatusse "Minu poola raamat".

 

Peaauhinnaks on Podkarpackie maakonna Omavalitsuste Liidu esimehe poolt välja pandud Poola käsitöömeistrite poolt vitstest punutud kiiktool ning valik Hendrik Lindepuu Kirjastuse eesti keelde tõlgitud poola kirjandusest, näiteks M. Świetlicki „Triloogia”, K. Grochola „Armastuse avaldus”, A. Sapkowski „Nõidur”, Poolat tutvustavaid reisiraamatud, muusikat jne. Auhinnad on välja pannud Eesti kirjastajad ja Poola Vabariigi Suursaatkond Tallinnas.


Kuidas loosimises osaleda?

1. Kirjuta oma poola kirjandusega seonduvaid mõtteid, muljeid ja mälestusi spetsiaalsesse Poola Päevade külalisteraamatusse "Minu poola raamat", mille leiad Solarise Apollo lavalt.
2. Oma sissekanne tuleb märgistada jooksvalt numbriga.
3. „Minu poola raamatu” kõrvalt leiad ankeedi, kuhu kirjuta oma kontaktandmed, et saaksime Sinuga võidu korral ühendust võtta.
4. Sissekannete autoritel pole vanusepiiranguid. Hinnatakse pigem huvitavat sisu ja mitte loo pikkust. Raamatus on piisavalt ruumi kirjutada poola kirjandusest ja sellega seotud muljetest, oma soovidest, millist poola kirjandust võiks eesti keelde tõlkida ja välja anda ning muudest poola kirjanduspärandiga seonduvatest teemadest.
5. Sissekandeid võib teha esmaspäevast (11.06 alates 16:00) kuni reedeni (15.06 kuni 16:00).
6. Poola Saatkond ja Apollo valivad välja 10 huvitavamat sissekannet ja need loetakse ette Apollo laval reedesel auhinnastseremoonial.
7. Kõikide auhindade loosimine toimub reedel15. juunil kell 17.00 Solarise Apollo laval. Võitjatega võetakse ühendust.
9. Võitjate nimekiri avaldatakse Apollo ja Poola saatkonna kodulehtedel (www.tallinn.polemb.net). Auhinnad saab kätte kokkulepitud ajal.

10. Loosimistes osalevad ka kõik Poola Päevade raames Poola toodete soetajad (Solarise Apollost), kes on ühtlasi Apollo Klubi liikmed.

 

Rohkem infot Poola Päevade kohta Facebookis

 

Vaata tooteid, mida Poola Päevad soovitavad SIIT.

 

Poola on lähedal!