Reedel, 19. septembril kell 18.00 toimub Tartu Kaubamaja Apollos Timo Porvali ja Tarvi Tiitsi raamatu "Just nii, härra seersant!" esitlus. Esitluse päeval on raamat -10% tavahinnast soodsam!

Esitlusel avaldavad raamatu autorid tänu kõigile, kes ei pidanud palju kaasa mõelda ja aitasid raamatu võiduka lõpuni viia. Räägitakse raamatu loomise põhjustest ja lugudest, mis raamatusse ei jõudnud.

Kirjandusteadlane Sirje Kiin on raamatu "Just nii, härra seersant!" kohta kirjutanud nii: „Kui vahva sõdur Švejk viskas peamiselt nalja sõdurielu absurdsuse ja mõttetuse üle, siis see raamat räägib, naer silmanurgas, aga tõsi taga, Eesti sõdurielu mõttekusest. Lihast-luust kogemustel põhinev ja detailitruu, tundeline ja asjalik, naljakas ja kohati dramaatiline, põnev ja väljakutsuv. Hästi kirjutatud, ehedalt edasi antud, mahlaka sõdurislängiga teekond, mille jooksul ühest skeptilisest rea-ajateenijast saab oma missioonis veendunud jaoülem, „kes ei vingu, ei hädalda, ei viska püssi põõsasse, ei otsi vabandusi, ei anna alla“ ning võitleb, kui vaja, võiduka lõpuni. Selle mehe ja raamatuga läheksin mina küll luurele. Sõjast rääkimata.“


Kohtumiseni!