Loogikaülesannete kogumik "Miks päike tõuseb põhjast?" on esimene omataoline eestilkeelne loogikaülesannete kogumik, mille koostajaks on noor IT-analüütik Kalev Kärpuk ja mille väljaandmist toetab Nortal. Raamatuesitlus toimub Solarise Keskuse Apollos 22. aprill 2015 kell 19.00.

 

"Miks päike tõuseb põhjast?" on kogumik väljavalitud loogikaülesannetest ja paradoksidest, mille vastusteni jõudmisel tuleb mõelda teisiti, kui igapäeva elus harjunud oleme. Põnevate ja kaasahaaravate ülesannete lahendamine arendab lugeja võimet leida lahendusi igapäevastele probleemidele erinevatest külgedest vaadatuna. Hoolimata sellest, et paljud ülesanded tunduvad keerulised, piisab vaid loogilisest mõtlemisest ja põhikooli teadmistest, et jõuda iga viimse kui ülesande vastuseni.

 

Raamatu autor Kalev Kärpuk alustas ülesannete kogumist juba 13-aastasena, kui ta isa talle Monty Hall'i paradoksist rääkis. "Raamatu sisu osas oli mul väga kindel põhimõte, et ükski ülesanne ei tohi mingil juhul olla „konksuga“. Minu raamatusse jõudnud ülesannete vastuseni jõudmine on vähemalt sama põnev kui ülesanne ise. Eriti põnevad on need, mis räägivad loo, sest see annab justkui võimaluse olukorda ette kujutada ning ülesande lahendamine on kuidagi muretum. Raamatus on 40 valikülesannet, mis peaksid mõtteainet pakkuma vähemalt mõneks kuuks," lisas Kärpuk.

 

Kogumiku väljaandmist on toetanud Nortal, kus autor täna ka analüütikuna töötab.

 

Kohtumiseni Solarise Apollos!