30.mai kell 17.00. ootame Sind Solarise Apollosse Andrus Mölderi raamatu "Riigita rahvad. Kaukaasia" esitlusele. Raamatu autor annab esitlusel vastused sellistele küsimustele nagu:

Mis on Kaukaasia? Kes on Kaukaasia riigita rahvad? Miks on neid nii palju? Kas osseedid ja abhaasid on tänapäeval riigiga või ikkagi riigita rahvad? Miks on tänasel Venemaal palju neid, kes arvavad, et Dudajevi mõrvamine oli suur viga?

„Riigita rahvad. Kaukaasia” on raamat, mis annab 96 leheküljel kompaktse ülevaate selle maailma piirkonna riigita rahvaste tänapäevast ja ajaloost, kultuurist ja haridusoludest, keelest ja usundist, majandusoludest, lippudest, rahvaarvudest ja poliitikutest. Juttu on ka võimalikust tulevikust, mille puhul põhiliselt islamiusuline Kaukaasia leiaks autori arvates head eeskuju näiteks Iraagist.

Raamatu „Riigita rahvad. Kaukaasia” autor Andrus Mölder on pikka aega huvitunud väikerahvastest ja rahvuslippudest, viimastel aastatel eeskätt riigita rahvastest ja nende sümboolikast. Ta on juba üle kümne aasta tutvustanud maailma riigita rahvaid ja nende probleeme ajakirjas Horisont. Sarja 1999. aastal alustades kirjutas ta: „Meie teadmised maailmast on äärmiselt riikidekesksed.” Toona keskendus ta eeskätt Euroopa riigita rahvastele ja probleemidele, mille olemasolu vanas heas Euroopas pole just liigselt teadvustatud veel tänagi. Sedamööda, kuidas maailmas on (taas)lahvatanud mõni (rahvus)konflikt, on käsitlemist leidnud rahvaste geograafia laienenud. Andrus Mölder on alates 2004. aasta suvest salvestanud ka 75 raadiosaadet 72. riigita rahvast.

Kohtumiseni Apollos!