Pühapäeval, 8. märtsil kell 13.00 algab Tallinna Solaris Keskuse Apollos Pavel Varunini raamatu "Ряпуша" venekeelne esitlus, kell 14.00 raamatu "Rääbu" eestikeelne esitlus. NB! Esitluse päeval on raamatud -10% tavahinnast soodsamad!

Kell 13 saame luuletaja Igor Kotjuhi vahendusel tuttavaks autoriga, kes kannab ette ka katkendeid raamatust, kell 14 tutvustab raamatu tõlk Peeter Volkonski raamatu autorit, räägib raamatu eestindamisest ning loeb ette katkendeid. 

 

Noored raamatuhuvilised võivad seejärel osaleda Peipsimaa traditsioonilise pakutrüki õpitubades Rääbu kodumaja, Peipsimaa Külastuskeskuse,  meistrite  juhendamisel, põske pista Rääbu küpsiseid, keedusukkerit ja rüübata samovariteed.

 

See on lugu Peipsi järves sündinud kalakesest Rääbu, kellega üheskoos Peipsimaal matkates saab lugeja tuttavaks sealsete külade elanikega, nende kommete, tegemiste ja ajalooga. Raamatu autor Pavel Varunin on Peipsimaa põliselanik, kes valdab hästi kohalikku keelt so vanausuliste dialekti ja laseb selles keeles oma seiklustest jutustada raamatu nimitegelasel rääbis Rääbul. 

Kohtumiseni!