Neljapäeval, 22. mail kell 16.00 esitleb Mart Helme Solarise Apollos raamatut "Poliitikast ja sõjast". Raamatu esitlusel avalikustatakse esimest korda Andrus Ansipi ja Vladimir Putini vaheline telefonivestlus pronksiööde ajast.

 

Mart Helme on koondanud "Poliitikast ja sõjast" kaante vahele kümmekonna aasta jooksul kirjutatud eripalgelised artiklid ja mõtisklused, millede keskseks küsimuseks on, kas ajalugu kordub ja kas inimesed on võimelised ajaloost õppima. Autorit huvitab ka, miks mõni väike sõda jätab ajalukku sügavama jälje, kui mõni suurem sõda. Taas päevakorda tõusnud kristliku ja islamimaailma keerukate suhete kontekstis otsib Mart Helme aga vastust küsimusele, kas ka Lähis-Itta sõdima läinud Eesti sõdurid on ristisõdijad? Ja muidugi ei lähe autor Vene-eksperdina artiklites mööda ka Venemaast. 

 

Mart Helme (1949) on ajaloolane, poliitik, diplomaat ja kirjanik. Tema  sulest on ilmunud luulet ja esseistikat aga ka laste- ja lühijutte. Eriti soojalt võtsid lugejad vastu  tema 2007. aastal ilmunud Vene-teemaliste artiklite kogu "Pronksiöö proloog", lugejamenu pälvis ka autori 2010. aastal ilmunud ja eestlaste muistset vabadusvõitlust käsitlev teos "Lembitu".

 

Kohtumiseni!