Oled oodatud Alar Kivilo raamatu "Operaator. Meie mees Hollywoodis" esitlustele!

Raamatu esmaesitlus toimub reedel, 26. novembril kell 18.00 Solarise keskuse Apollo raamatupoes. Esitlusele järgneb kell 19.30 Kivilo viimase filmi "Murtud südamete galerii" (rež Natalie Krinsky) linastus Apollo kino 3. saalis.

27.11 kell 18:00 juhatavad Alar Kivilo ja Neeme Raud sisse Lõunakeskuse Apollo Kinos PÖFF-i raames esitletava filmi „Murtud südamete galerii“.

Raamatut esitleb ja filme juhatab sisse Alar Kivilo isiklikult.

Esitlusel vestleb autoriga Neeme Raud.
Kui räägitakse filmidest, siis esmalt ikka peaosades olevatest näitlejatest, sest lugu jutustatakse läbi nende. Rõhutatakse ka režissööri, kes on kogu filmiorkestri dirigent. Operaator aga, tänu kellele kogu jutustus oma valguse ja varjude maagiaga tegelikult ekraani jaoks talletatakse, jääb sageli pisut varju. Nii on ka Alar Kivilo, eestlastest maailma kinokunstis kõige kaugemale ja kõrgemale jõudnud operaator, jäänud paljude eestlaste jaoks mõneti varju. Nüüd astub Alar ise esmakordselt suure ekraani keskele valgussõõri – raamatus „Operaator“, mis on ta enda kirja pandud jutt oma elust ja tööst, alates sünnist Montreali väliseesti peres kuni Hollywoodi kõrgemasse filmitegijate ešeloni tõusmiseni, lisaks filosoofilised sissevaated filmimaagia loomisesse ning ligi tuhat fotot.

„Operaator. Meie mees Hollywoodis“ võiks olla kohustuslik lugemine filmikeelt alles õppivatele noortele, aga ka tõsistele filmihuvilistele, ja loomulikult kõigile, kes tahavad kaasa elada ühe meie mehe, eestlase saamisele meie meheks Hollywoodis. Raamatu idee sündis aasta eest, kui Alar Kivilo sai PÖFFi elutöö preemia.
Nüüdseks, uue PÖFFi ajaks, on ta elu töö ka lahti kirjutatud.

"Alar Kivilo on küll maailmas kõige tuntum Eesti kinematografist, aga ma ei tea lihtsamat, sõbralikumat ja lahkemat inimest. Ta pole hoidnud oma rikkalikke kogemusi vaka all, vaid on jaganud neid ka Eestis, olles eeskujuks paljudele meie noortele operaatoritele." - Tiina Lokk, PÖFF-i juht

Tutvu raamatuga SIIN

Esitlusel on raamat Apollo Klubi liikmele 20% soodsam!

Kohtumiseni Solarise Apollos!

---

NB! Üritust saavad külastada üksnes vaktsineerimiskuuri läbinud või COVID-19 haiguse läbi põdenud inimesed. Palume oma tõendid valmis panna ja loodame mõistvale suhtumisele, kuni keeruline olukord möödub.