13. septembril tähistab Apollo raamatukaupluste kett ühes kogu maailmaga armastatud lastekirjaniku Roald Dahli 100. sünnipäeva! Roald Dahli saab nimetada kahtlemata oma ala legendiks! BBC on liigitanud kaheksa Dahli lasteraamatut (seitsmeteiskümnest) 200 maailma parima raamatu hulka, tema teoseid on tõlgitud ligi 49 keelde, tema raamatute põhjal on esilinastunud lugematuid ekranisatsioone ning Dahl on tituleeritud maailmas nr.1 jutuvestjaks - seda loetelu võiks veelgi jätkata.

Roald Dahli kirjanduslik karjäär sai alguse 1946. aasta paiku, mil kirjanik avaldas täiskasvanutele mõeldud, tugevalt musta huumoriga vürtsitatud lühijuttude kogumiku „Sinu kord“. Kuid tõeline kuulsus jõudis Roald Dahlini alles 1960ndatel aastatel kui sõnameister tõi avalikkuse ette muinasjutud, mida olid seni kuulnud vaid Dahli enda lapsed, kes tema fantaasialendu inspireerisid. Nende täiesti ootamatute lõppude ning puäntidega, humoorikate ning äärmiselt lummavate  lugude sekka kuuluvad näiteks „James ja hiigelvirsik, „Suur Sõbralik Hiiglane“, „Matilda“, „Nõiad“, „Vapustav härra Rebane ning pole vist kedagi, kes poleks kuulnud Charlie seiklustest šokolaadivabrikus.  

Dahli lasteraamatud on alati eristunud oma maagilisuse ja eripärase irooniaga – taolised nüansid muudavad tema raamatud kindlasti huvitavaks lugemisvaraks ka täiskasvanutele, mitte ainult lastele. Legendaarse sõnameistri sünnipäevanädalal (12.-18.09) leiab nii Apollo e-poest kui ka kõikidest raamatukauplustest legendaarse kirjamehe auks kokkupandud väljapaneku, kus on esindatud autori värvikamad lasteraamatud -15% soodsamalt. Vaata lähemalt siit.

Osale ka Roald Dahlist inspireeritud joonistuskonkursil. Loe konkurssi kohta lähemalt siit.