OLULINE! Suurenenud mahtude tõttu palume vormistada tellimused pikema ajavaruga, et kaup jõuaks kohale enne pühi. Vabandame!

Armastuse, õitsengu, hurma ja kaduviku lood / Stories of Love, Bloom, Lust and Loss

0 из 5
Оценить
Доставка 1-3 рабочих дня
26,55 €
Обычная цена: 27,95 €
Наличие в магазинах
Raamat „Armastuse, õitsengu, hurma ja kaduviku lood“ koondab  Alan Proosa poolt viimase viie aasta jooksul Kagu-Aasias elatud ja kogetud lugusid. Kogukonda kuulumise soov on üldinimlik ja nii ei ole midagi ebatavalist asjaolus, et end transsoolisena identifitseeriv Proosa puhkes Tai transsooliste naiste kathoei’de keskele sattudes õide.
Proosa, Kagu-Aasia transsooliste naiste glamuursust imetlev pilk, on paratamatult kolonialistlik. Teisalt on selles pilgus ka traagika, mida Proosa iseloomustab kui austust ja imetlust Tai transooliste naiste kathoei-kultuuri vastu kuid mis samas räägib ta enese siirast kurvastusest, et tema, sündinud valge mehena, farang’ina, iial selle kultuuri pärisosaks ei saa.
Portree seeriate kõrval sisaldab raamat ka kuut Proosa kirjutatud lühilugu, mis vahetu siiruse ja empaatiaga kirjeldavad nii Proosa enese seiklusi kui ka portreteeritute saatuseid. Et Kagu-Aasia transsooliste kultuuri omapära lugejale lähemale tuua, on raamatus antropoloog Terje Toomistu essee, mis kirjeldab Kagu-Aasia transsooliste pikale ajaloole aluseks olevat religiosset kosmoloogiat ning läänemaailma kolonisatsiooniga kokkupuutel tekkinud moonutusi Tai ühiskonnas.
Suureformaadiline, pehmete kaantega raamat „Armastuse, õitsengu, hurma ja kaduviku lood“ ilmus läinud aasta lõpus Tartu Kunstimuuseumis eksponeeritud samanimelise näituse ajel.
Raamatu ilmumist toetas Eesti Kultuurkapital.
Доставка 1-3 рабочих дня
26,55 €
Обычная цена: 27,95 €
Наличие в магазинах