CD Ivari Ilja, piano - To the North...

0 из 5
Оценить
Доставка 1-3 рабочих дня
18,00 €
Обычная цена: 18,95 €
Наличие в магазинах
Tracklist

1 Tõnu Kõrvits The Riddle * 1:52
2 Peeter Vähi Purgatorio * 18:56
3 Eduard Tubin Ballade in the Form of a Chaconne on a Theme by Mart Saar 10:23
Tõnu Kõrvits Three Pieces 5:57
4 Harmonies
5 Mechanics
6 Love Song (from Dolores’s Songbook)
Ester Mägi Three Sea Tableaux * 11:28
7 Allegro
8 Adagio con moto
9 Vivo
Eduard Oja Silent Moods 4:29
10 Lento, con moto
11 Lento assai
12 Andante
Eduard Oja Suggestions 9:44
13 Yearning
14 Lamentations
15 Melancholy
16 Death
17 The Shadows of Toonela *
18 Tõnu Kõrvits To the North… ** 5:42

Ivari Ilja sooloplaat “To the North…” esitleb eesti klaverimuusikat nii eelmise sajandi eesti muusika suurkujude kui ka nüüdisaja hinnatud heliloojate sulest.
Plaati raamib Tõnu Kõrvitsa poeetiline ja peenekoelise harmooniaga looming, mis on valminud viimase kümnendi jooksul. Kõrvits on tõusnud nõutud heliloojaks, kellelt tellivad teoseid interpreedid ja nüüdimuusikafestivalid nii kodu- kui ka välismaalt. Muusikute suguvõsast pärit helilooja on lõpetanud Eesti Muusikaakadeemia Raimo Kangro kompositsiooniklassis ja tudeerinud magistrantuuris prof Jaan Räätsa juhendamisel. Käesoleval ajal on ta ise samas õppeasutuses kompositsiooniõppejõud.
Autori mitmepalgeline looming hõlmab kõiki traditsioonilisi muusikažanre alates orkestriteostest, instrumentaalansamblitest ja teostest soolopillidele kuni koorimuusika, soololaulude, ooperite ja filmimuusikani. Ta on tuntud ka kui meisterlik popmuusika arranžeerija. Tema püüdlemises ilu, harmoonia ja ülevuse poole võib näha sarnasust romantismiaja kunstnikega. “Just see ülevus, romantiliste tunnete poodiumile tõstmine ja suured tunded on mulle lähedased. Kõik see peegeldab inimhinge saladust, aga mõnikord ka kannatust. Samas on selles ka midagi väga põhjamaist,” on helilooja öelnud.
Käesoleva albumi avab Tõnu Kõrvitsa aforistlik klaveriminiatuur “Mõistatus”. Pala on kirjutatud Ivari Iljale, kes tõi selle esiettekandele detsembris 2018 Mustpeade majas.
Доставка 1-3 рабочих дня
18,00 €
Обычная цена: 18,95 €
Наличие в магазинах