Hea uus ilm

0 из 5
Оценить
Доставка 1-3 рабочих дня
18,95 €
Обычная цена: 19,95 €
Наличие в магазинах
Maailmakontrolörid on loonud ideaalühiskonna, kus geenitehnoloogia, ajupesu ja mitmekülgsete naudingute osav kasutamine on teinud inimestest rahulolevad tarbijad. Tugevad tunded ja ihad on alla surutud rahustavate mantrate abil, nagu näiteks „Tänapäeval on kõik õnnelikud“ ja „Kõik kuuluvad kõigile“. Üksnes psühholoog Bernard Marx vaevleb seletamatus vabanemise igatsuses. Ehk võiks tema kannatusi leevendada käik ühte vähestest säilinud metsikutest reservaatidest, kus endiselt elatakse vana, ebatäiuslikku elu …

Aldous Huxley (1894–1963) süngelt satiiriline ulmeromaan ilmus aastal 1932 ja selles kujutatud kurjakuulutavalt apaatne elu mõjub tänapäeval vähemalt niisama hoiatavalt kui tollal.

Järelsõna on kirjutanud Elsbeth Hanna Aarsalu.

Teos on olnud Iirimaal, Austraalias ja Indias keelu all.

Sari „Keelatud klassika“ hõlmab kirjanduslikke tippteoseid, mis on olnud ühel või teisel ajal eri riikides keelatud. Neid raamatuid on peetud ja peetakse paiguti siiani poliitilistel või moraalsetel põhjustel avaldamise jaoks sobimatuks. Sari kutsub üles mõtisklema sõnavabaduse teemal ja tähistab meie õigust lugeda.
Доставка 1-3 рабочих дня
18,95 €
Обычная цена: 19,95 €
Наличие в магазинах