Karikaturisti eine

0 из 5
Оценить
Доставка 1-3 рабочих дня
10,40 €
Обычная цена: 10,95 €
Наличие в магазинах
“Karikaturisti eine” koondab endas paremiku aastatel 2017-2022 kultuuriajakirjas Vikerkaar ilmunud Ave Taaveti karikatuuridest. Lisaks on kaante vahele saanud seitse piltidest inspireeritud lühijuttu, mis näevad trükivalgust esmakordselt.

Ave Taavet on vabakutseline animaator, karikaturist ja kirjutaja. Tema pilte võib leida Keiti Vilmsi koostatud kalambuurikogust “Poeetiliselt korrektne” (2019), Mart Juure humoreskide kogumikust “Tants pika tüdrukuga” (2021) ning Keiu Virro veiniraamatust “Vala välja!” (2022). Värskeimad karikatuurid ilmuvad aga endiselt Vikerkaares!
“Päevakajalise karikaturistina on Ave meie maal ainulaadne. Tema joonistused tõukuvad reeglina ühest või teisest parasjagu aktuaalsest teemast, ent tõusevad alati sellest teemast kõrgemale, otsivad üldistust ja üldinimlikkust. Teinekord ka lihtsalt sõnademängu või loomanalja. /.../ Ave tekstides (neid on käesolevad raamatus üsna mitu) mõjuvad kõik tegelased, oma ühiskondlikust staatusest hoolimata, kartulist kuraatorini, kui vanaema juures maal elav naabri-Volli – igapäevaste muredega maadlevate, veidi ebakindlate ja põhiliselt lihtsalt natukene äratundmist otsivate inimestena. Sellistena, nagu enamik meist vist ongi.”

- Aro Velmet
Vikerkaare tometaja
Доставка 1-3 рабочих дня
10,40 €
Обычная цена: 10,95 €
Наличие в магазинах