Lennart. Pöördtooliaastad

0 из 5
Оценить
Доставка 1-3 рабочих дня
22,75 €
Обычная цена: 23,95 €
Наличие в магазинах
Endise diplomaadi, kirjaniku ja Lennart Meri lähedase kaasteelise Jaak Jõerüüdi kirjutatud näitemäng „Lennart. Pöördtooliaastad“ räägib iseseisvuse taastanud Eesti presidendi esimestest Kadrioru aastatest. Näidend ei esita Lennart Meri elulugu ning see pole ka Eesti ajaloo nelja olulise aasta akadeemiline uurimus. Ajastu probleemid, meeleolud ja tõsiasjad on täpsed, kuid rõhud on autori asetatud, teksti arhitektuur on autori oma.

Episood episoodi järel avanevad Lennarti isiksuse erinevad kihid. „Nagu näidendis, nii ka elus, oli Lennart Meri gigantne, vulkaaniline, öine, inimlik, muutlik, riiklik ja oraatorlik. Vahel nii, vahel naa, vahel hetkega ühest olekust ootamatult teise või kolmandassegi astuv, ja erandkordadel oli ta seda kõike korraga,“ kirjeldab Jõerüüt.

Raamatus on Jaak Jõerüüdi eessõna näidendile ning kolm artiklit, mis avavad ajastu tausta. Nende autoriteks on Lennart Meri valimiskampaaniaga tegelenud Tiit Pruuli, Meriga koos kandideerinud politoloog ja poliitik Rein Taagepera ning Eesti õigus- ja riigiteadlane Jüri Raidla.
Доставка 1-3 рабочих дня
22,75 €
Обычная цена: 23,95 €
Наличие в магазинах