Maamõte

0 из 5
Оценить
Доставка 7-14 рабочих дней
31,30 €
Обычная цена: 32,95 €
Наличие в магазинах
Eesti Maaülikooli õppejõu, majandusteaduste doktori Jaan Leetsari poolt koostatud raamat-kogumik käsitleb Eesi maaelu arengut aastatel 1988 – 2019 tema poolt peamiselt ajakirjanduses ja erinevates kogumikes avaldatud artiklite kaudu. Raamatu esimeses osas on esitatud Jaan Leetsari lühikene elulugu, mille eesmärgiks oli anda ülevaade talupere taustaga inimese põhimõtete ja hoiakute kujunemislugu nõukogude perioodil, NSV Liidu kokkuvarisemisel ja Eesti Vabariigi taasiseseisvumise ajal. Järgmistes osades on esitatud olulisemad artiklid ja kirjutised, mis annavad hea ülevaate viimasest murranguperioodist selle inimese silmade järgi, kus ta oli riigi ümberkujundamise protsessis vahetult kaasosaline.
Kogumiku viimastes osades on toodud terve rida mõtisklusi ja ideid maaelu ümberkorraldamiseks ja MAAMÕTTE taaselustamiseks Eestis Euroopa Liidu tingimustes.
Kokkuvõttes kujutab raamat „Maamõte“ majanduspoliitilist traktaati, mis aitaks säilitada eesti maaelu, kultuuri, keelt, usku ja kombeid, seega eestlust läbi aegade.
Kuigi autor väidab, et temal jäi tee peretalu, ühistegevuse ja eestluse lätete taastamisel ja ülesleidmisel pooleli, on see kindlasti abiks noortele, kes soovivad seda teed jätkata.
Доставка 7-14 рабочих дней
31,30 €
Обычная цена: 32,95 €
Наличие в магазинах