Смотреть

Miks maailm ei toimi?

Ehk alustava anarhisti käsiraamat 21. sajandil
0 из 5
Оценить
Доставка 1-3 рабочих дня
17,99 €
-22%
Обычная цена: 22,95 €
Наличие в магазинах
Kogu sotsiaalmajanduslik-poliitiline mõtlemine algab peaaegu kõigi inimeste jaoks riigi vajalikkuse tunnistamisega. Selle institutsiooni tegevusel on meie kõigi eludele aga palju mastaapsemad tagajärjed, kui ette kujutatakse. Massimeediast ja koolisüsteemist on igasugune arutlus riigi olemusest väga osavalt välja lõigatud. Ning seda muidugi põhjusega.
Teine meie kõigi elu mõjutav ülioluline teema on raha. Me kõik veedame enamuse elu seda taga ajades, kuid vaid väga vähesed inimesed mõtisklevad selle majanduslike aluste ja poliitiliste tagajärgede üle. Ning ka see on teema, mis on tavainimese infoväljast kadunud. Jällegi põhjusega.
Riik ja praegune kogu maailmas eksisteeriv võlapõhine rahandussüsteem on omavahelises sümbioosis. Nad mõlemad toidavad teineteist kogu ülejäänud ühiskonna arvelt ning nende mõlema tegevus mõjutab meie kõigi iga eluaspekti.
“Miks maailm ei toimi?” toob lugejani kergesti arusaadavas keeles riigi ja praeguse rahandussüsteemi toimemehhanismid ning tagajärjed kogu ühiskonnale. Raamat räägib läbi loogilise mõttekäigu raha ajaloost ning kuidas valitsused koostöös pankadega on praeguseks sõdade ja ebavõrduse ning enamuse sotsiaalsete, majanduslike ja poliitiliste probleemide juurpõhjuseks. Ning lõpuks toob autor arutlusse “maagilise internetiraha” nimega Bitcoin ja seletab, kuidas see digitaalmaailmas eksisteeriv süsteem võib viia kõige suuremamahulisema probleemide likvideerimiseni, mida kogu inimajaloos seni nähtud on.
Доставка 1-3 рабочих дня
17,99 €
-22%
Обычная цена: 22,95 €
Наличие в магазинах