Mõelge nagu raketiteadlane

Lihtsad strateegiad suurteks edusammudeks elus ja töös
0 из 5
Оценить
Доставка 1-3 рабочих дня
40,80 €
Обычная цена: 42,95 €
Наличие в магазинах
Ettevõtted lähevad tihti pankrotti, sest nad põrnitsevad kramplikult tahavaatepeeglisse, mängides vana repertuaari üha uuesti ja uuesti. Olulised otsused jäetakse teiste teha ning kriitilise mõtlemise musklid patjadele vedelema. Erakordne edu saadab aga üksnes neid, kes suudavad ajaga võidu joosta ning selgete suunisteta probleeme lahendada, kinnitab raketiteadlane Ozan Varol.
Kriitiline mõtlemine ja loovus ei ole meile loomuomased, leiab Varol: me kardame suurelt mõelda, me ei söanda määramatusega mängida ja tunneme hirmu läbikukkumise ees. Need jooned teenisid meid küll ürgajal, kuid tänases maailmas enam mitte.
Sageli arvatakse, et tohutuid eeliseid pakkuv raketiteadlase kombel mõtlemine on midagi sellist, milleni lihtsurelik ei küüni. Vale puha, sest tegelikult taandub kogu maagia loovusele ja kriitilisele mõtlemisele. Varol selgitab oma raamatus:
• kuidas nähtamatud reeglid meie mõtlemist piiravad;
• kuidas ainsa sõnaga loovust toetada;
• miks me küll räägime vajadusest oma vigadest õppida, kuid seda siiski ei tee;
• millised on suurimad vead, mida uute ideede genereerimisel tehakse;
• mida hulljulge eesmärgi saavutamise nimel esmalt ette võtta;
• miks algab õigete vastuste leidmine õigete küsimuste püstitamisest;
• kuidas oma ideedes puudusi märgata ning raketiteadlase kombel katsetada.
Mõelda nagu raketiteadlane tähendab vaadata maailma teistsuguse nurga alt. See on mõtteviis, mis aitab ettevõttel tulla ebakindlal aja ja turul välja uue kuuma tootega ning seista vastu kiusatusele ajada taga ajutisi trende või konkurendi saba. See annab kätte tööriistad, millega maailma muuta, julgustab Varol oma raamatus loovust ning kriitilist mõtteviisi jõulisemalt praktiseerima.
Доставка 1-3 рабочих дня
40,80 €
Обычная цена: 42,95 €
Наличие в магазинах