Optimistlik laps

0 из 5
Оценить
Доставка 7 рабочих дней
29,40 €
Обычная цена: 30,95 €
Наличие в магазинах
Tõenduspõhine programm, kaitsmaks last depressiooni eest, andes talle rõõmsa meele ja elujaatava hoiaku

Me tahame oma lastele enamat kui lihtsalt head kehalist tervist. Soovime, et meie laste elus oleks sõprust, armastust ja saavutusi. Tahame, et neil oleks tahet õppida ja valmidust raskustega rinda pista. Ootame, et nad oleksid tänulikud selle eest, mis nad meilt saavad, aga samas võiksid uhkust tunda oma oskuste ja tegude üle. Samuti tahame, et lapsed kasvaksid üles, tundes tuleviku suhtes kindlust, armastades seiklusi, olles õiglased ja piisavalt julged, et selle õiglustunde kohaselt käituda. Me soovime, et nad tuleksid toime tagasilöökide ja ebaõnnestumistega, mis täiskasvanuks saamisega alati kaasnevad. Aga kuidas seda kõike saavutada?

Püüdes lapsi eemal hoida igasugustest ebameeldivatest tunnetest ning väikestestki ebaõnnestumistest, me seda ei saavuta. Kõik, mis lapsed ette võtavad, ei peagi kohe välja tulema, ilma harjutamata ei saa keegi osavaks, ebaõnnestumisi on vaja, et jõuda õnnestumisteni. Halba enesetunnet on võimalik ära kasutada, et õppida elust rõõmu tundma ja pääseda abitusest. Täiskasvanutel tuleb endale selgeks teha, kuidas õpetada lapsi ebaõnnestumisel kogetut sel moel lahti mõtestama, et säiliks optimistlik eluvaade ja soov katsetada teisi viise raskuste ületamiseks. Käesoleva raamatu autorid nimetavad niisugust kogemuste mõtestamise ja toimetulekuoskuste kompleksi laste immuniseerimiseks depressiooni vastu.

„Raamat sobib kõigile, kes puutuvad kokku laste ja noortega alates sünnist kuni teismeea lõpuni: lapsevanemad, õpetajad nii koolis kui ka lasteaias, treenerid, juhendajad, noorsoo-
töötajad jne.“ Merit Lage, noorte ja täiskasvanute gestaltpsühhoterapeut
Доставка 7 рабочих дней
29,40 €
Обычная цена: 30,95 €
Наличие в магазинах