pusle2

0 из 5
Оценить
Доставка 7 рабочих дней
8,03 €
Обычная цена: 9,45 €
Наличие в магазинах
Juhtiv luulekirjastaja ( : ) kivisildnik on eesti poeesia väljavaadete osas enam kui optimistlik:

„Vastutustundliku kirjastajana teen panuse Margo Vainole, Margo on kindel investeering. Poeetiliste rämpspaberitega pole midagi peale hakata. Mida need matuurad, elinanaanid ja suvakoffid meie luules üldse vahivad? Kas neil häbi ei ole?
Eesti luules valitseb tülgastav stagnatsioon: tädid, tädistunud onud ja muud tädistunud võhikud rüvetavad poeesia altarit. Üks pooletoobine luulehaip tuleb ja teine läheb – taidlev Airis Erme tuleb ja taidlev Keiti Vilms läheb.
Miks ei võiks õppida parimatelt: Kauksi Üllelt, Billeneevelt, Andra Jõgiselt, Kädi Kallault, Piret Bristolilt, Leonora Palult või Andra Teedelt? Mis on ajuga juhtunud? Väike vihje, aju asub peas.
Eda Ahi võtab auhinna ja Urve Tinnuri astub Kirjanike Liitu. Küündimatusel ei näi lõppu olevat, „Loomingus“ laamendavad maaemad, maaisad ja muu sarnane harrastuslik trään. Vikerkaare stammkriitikuks on tõusnud Vilja Kiisler. Jälkus. Tühikargamine. Soometslus. Lõputu käsipatt.
Margo Vaino on eesti luule kuldajastu monument, koos Rooste, Ojaranna, Sauteri, Jaanus Ermanni ja Jaanus Saarega hoiame me väärtkirjanduse ja inimväärikuse viimaseid positsioone.

Te ei tea mis tunne see on.“

:)(: AJALUGU
ma ei mäleta
täpselt oma
esimest
koolipäeva
läbi udu
on meeles
vaid üks
suurte
kõrvadega
poiss

ma ei mäleta
oma esimest
koolipäeva

ega teist
ja kolmandat
hakkan oma
kooliaega
mäletama
sellest ajast
kui tulid
esimesed
kahed ja märkused
ning ma rebisin
päevikust lehed
välja või kirjutasin
kahed ümber viiteks
ja võltsisin õpetajate
initsiaale

see ongi ajalugu

1.09.2015
*
Доставка 7 рабочих дней
8,03 €
Обычная цена: 9,45 €
Наличие в магазинах