Rajajad

Lugu PayPalist ja Silicon Valley ajalugu muutnud ettevõtjatest
0 из 5
Оценить
Доставка 1-3 рабочих дня
29,40 €
Обычная цена: 30,95 €
Наличие в магазинах
PayPali asutajaid ja esimesi töötajaid peetakse tehnoloogiatööstuse võimsaimaks võrgustikuks. Pärast PayPalist lahkumist on nad loonud, rahastanud ja nõustanud meie ajastu juhtivaid ettevõtteid, mille hulka kuuluvad näiteks Tesla, Facebook, YouTube, SpaceX, Yelp ja LinkedIn. Nad on 21. sajandi innovatsiooni ja ettevõtluse eestvedajad. Nende nimed kütavad kirgi: nad on vastuolulised ja samas imetlusväärsed.

Kuid kogu nende mõjust hoolimata on lugu sellest, kust nad alustasid, jäänud suuresti rääkimata. Enne kosmose kommertslendude võidujooksu sütitamist või sotsiaalmeedia hüppelist tõusu olid nad veebimaksete idufirma PayPali tundmatud loojad. Maailma üheks juhtivaks ettevõtteks kujunenud firma loomisel seisid nad silmitsi tiheda konkurentsi, sisetülide, laialdaste veebipettuste ja 2000. aastate laastava .com-i krahhiga. Nende edu oli kõike muud kui kindel.

Auhinnatud autor ja biograaf Jimmy Soni uurib raamatus PayPali rahutuid algusaegu. Sadade intervjuude ja seninägematu materjali abil näitab ta, kuidas kahe aastakümne jooksul pandi algus nii paljule, mis meie tänast maailma kujundab – kiiresti kasvavad digitaalsed idufirmad, sularahavabad valuutad, mobiilsed rahaülekanded jne. Samuti paljastab ta lugusid inimestest, kes jäid küll aupaistest ilma, kuid kes olid PayPali edus kesksel kohal.

„Rajajad“ on haarav lugu leidlikkusest ja teenustest, mis on jätnud pika ja võimsa jälje tänapäeva elule. See lugu illustreerib, kuidas seltskond haruldaselt andekaid inimesi koos vaeva nägid ja kuidas nende koostöö muutis meie maailma igaveseks.
Доставка 1-3 рабочих дня
29,40 €
Обычная цена: 30,95 €
Наличие в магазинах