OLULINE! Suurenenud mahtude tõttu palume vormistada tellimused pikema ajavaruga, et kaup jõuaks kohale enne pühi. Vabandame!

Tante Jolesch

0 из 5
Оценить
Доставка 1-3 рабочих дня
26,55 €
Обычная цена: 27,95 €
Наличие в магазинах
„Tante Jolesch ehk õhtumaa allakäik anekdootides” on kogumik anekdoote juudi kogukonna elust sõdadevahelisel perioodil Viinis, Prahas ja teistes endise Austria-Ungari keisririigi paikades, millest osa on omal nahal kogetud, osa kuuldud ja kogutud paljude aastate jooksul. Lisaks tuntud isikutele nagu Ferenc Molnár, Anton Kuh, Leo Perutz, Egon Friedell ja Otto Soyka on kohal ka juuksurid, kelnerid, veider advokaat, kasimata kolumnist, kaevanduse omanik ja šansoonilaulja, Prager Tagblatti toimetajad ning mitmed autori sugulased ja tuttavad, sealhulgas eelkõige raamatule nime andnud tädi Jolesch, kellest Torberg 1975. aastal kirjas kirjutas, et „tädi Jolesch ei ole tõelise koopia, vaid sümboolne kuju”.

Friedrich Torberg (1908–1979) töötas 1938. aastani kriitiku ja ajakirjanikuna Viinis ja Prahas, kuid oli siis sunnitud oma juudi päritolu tõttu emigreeruma. Hiljem töötas Hollywoodis stsenaristina ning ajakirjas Time, kuni kolis 1951. aastal tagasi Viini, kuhu jäi elu lõpuni.
Доставка 1-3 рабочих дня
26,55 €
Обычная цена: 27,95 €
Наличие в магазинах