„Väljavaade - 40 aastat tänavafotograafiat Eestis

0 из 5
Оценить
Доставка 7 рабочих дней
26,55 €
Обычная цена: 27,95 €
Наличие в магазинах
Juhan Kuusi Dokfoto Keskuses toimunud esmakordsest ülevaatenäitusest on sündinud fotoraamat „Väljavaade – 40 aastat tänavafotograafiat Eestis”.

Eesti- ja inglisekeelne raamat talletab kaante vahele läbilõike Eesti tänavafotograafia 40 aastast. See on Dokfoto Keskuse esimene mahukam trükis, mille on koostanud kuraatorid Kristel Laur ja Toomas Järvet ning kujundanud Aadam Kaarma.

Raamatusse on koondatud tööd Eesti tänavafotograafia neljakümneaastasest ajavahemikust, mis algab tinglikult 1980. aastast – sügavast Nõukogude ajast ning lõpeb kaasaegse tänavapildiga 2020. aastal. Raamat pakub kummastavaid, põnevaid ja humoorikaid vaatenurki ning äratundmist igale vaatajale. Neljakümne aastaga on muutunud Eesti tänavate ilme, inimene ja aeg, aga ka fototehnika.

Raamatus on kokku 90 tööd nii legendaarsetelt autoritelt kui värsketelt talentidelt. Väljaandest leiab töid 40 erinevalt fotograafilt: Aare Leinpere, Aiki Järviste, Ain Protsin, Andres Teiss, Andrii Mur, Ardi Kivimets, Arno Saar, Aron Urb, Eino Pärnamets, Erko Ever, Eve
Toomla, Harald Leppikson, Heiki Sirkel, Heikki Leis, Indrek Pleesi, Iris Kivisalu, Josif
Brašinski, Jüri Talts, Kalju Suur, Kalmer Allik, Maiké Tubin, Mark Raidpere, Martin Murusalu,
Mati Hiis, Matt Anso, Mihkel Ulman, Olev Kõll, Oskar Vihandi, Peeter Langovits, Priit
Loog, Rait Tuulas, Reelika Vilt, Sanna Larmola, Sven Ustintsev, Targo Miilimaa, Tiina
Kõrtsini, Tobias Tikenberg, Tõnu Noorits, Väino Meresmaa ja Ülo Josing.
Доставка 7 рабочих дней
26,55 €
Обычная цена: 27,95 €
Наличие в магазинах