Venemaa. 1000 küsimust ja vastust

0 из 5
Оценить
Доставка 1-3 рабочих дня
9,99 €
-65%
Обычная цена: 28,95 €
Наличие в магазинах
Naabritest ei saa üle ega ümber. Vähe on neid, kellel naabri kohta midagi arvata pole. Alati leiab naabri õuelt midagi sellist, mis tähelepanu äratab ja erinevaid reageeringuid tekitab. Enamasti kiputakse naabri kohta ikka midagi naljakat või isegi negatiivset otsima ning kes otsib, see ka leiab. Ent selleks, et naabreid ja nende tegemisi mõista, oleks arukas neid lähemalt tundma õppida. Selline lähenemine on mõistlik nii indiviidi kui ka riikide ja rahvaste tasandil. Omada teadmisi naaberriikidest ja -rahvastest pole oluliselt vähem austus- ja kiiduväärne, kui omada teadmisi oma kodumaast ja kodupaigast.

Eestimaa üheks naaberriigiks on pindalalt maailma suurim riik, enam kui tuhandeaastase ajaloo ning rikkaliku, mitmekesise ja eripalgelise kultuurilooga Venemaa. 1000 küsimust ja vastust suudavad puudutada vaid murdosa selle hiidriigi geograafiast ja loodusest, ajaloost ja kultuuriloost, aastasadade jooksul kujunenud kommetest, tavadest, traditsioonidest ja tõekspidamistest, samuti kõigest tänapäeval toimuvast.

Laias laastus ei ole käesolev küsimuste-vastuste kogumik üles ehitatud ei temaatiliselt ega ka kronoloogiliselt. Küsimusi-vastuseid leidub siin paljudest valdkondadest ja erinevatel teemadel, mõnest rohkem, mõnest vähem. Koostajate eesmärk on olnud, et raamatut suvalisest kohast lahti lüües võiks leida eripärast teavet. Ja kuna suurel hulgal selle raamatu potentsiaalsetel lugejatel on veel meeles nõukogude aeg, siis osa küsimustest-vastustest puudutab Venemaad nõukogude režiimi aastail. Selgi perioodil juhtus meie idanaabri mail palju huvitavat.

Kogumik ei ole mõeldud tõsiteadusliku allikmaterjalina professionaalsetele kultuuri- ja ajaloolastele, samuti teistele Venemaale spetsialiseerunud asjatundjatele. Küsimuste-vastuste formaadis esitatav teave Venemaast on mõeldud laiale lugejaskonnale – tavalistele Eestimaa inimestele, paljudele juba varem teada olnu meelde tuletamiseks ja oma teadmiste kontrollimiseks, mõnedele aga ka millegi uue teada saamiseks. Saadud teave võiks olla huviäratajaks ja motiveerida inimesi tundma rohkem põhjalikumat huvi meie suurima naaberriigi alal toimunu ja toimuva vastu.

Analoogsed raamatud on samadelt koostajatelt juba ilmunud kahe naabri kohta: „Soome. 1000 küsimust ja vastust“ ilmus 2005. aastal, „Läti. 1000 küsimust ja vastust“ 2014. aastal. Need raamatud leidsid hea vastuvõtu nii lugejatelt kui nende riikidega lähemalt seotud inimestelt. Koostajatele asjaomaselt on ka Venemaa raamatus lisaks küsimustele ja vastustele mitmeid entsüklopeedilisi loetelusid ja nimestikke.

Lahket lehitsemist kõigile Venemaa huvilistele.
Доставка 1-3 рабочих дня
9,99 €
-65%
Обычная цена: 28,95 €
Наличие в магазинах