Sendid ja sandid

Kahe detektoristi päevik
0 viiest
Hinda
Tarne 1-3 tööpäeva
17,05 €
Tavahind: 17,95 €
Saadavus kauplustes
Piret on argielus arst ja Inga haljastusega tegelev linnaametnik. Kuid vabadel nädalalõppudel pakivad nad kaasa metalliotsijad, kühvlid ja labidad ning kehastuvad arheoloogideks. Asjaarmastajate siiani kõige kuulsamaks leiuks on Inglise ajakirjas The Searcher 2021. aasta parimate leidude hulka arvatud nn Hermanni pitsat.
Muhedad lood Pireti ja Inga leitud ning leidmata jäänud varandustest avavad lugejale hobidetektoristide kirge maapõues säilinud pärandi vastu, aga ka seadusepunkte ja kohustusi, millest nad ei tohi kõrvale hiilida.
Raamat on pühendatud kõikidele ausatele detektoristidele ja Eesti ajaloost huvitatud maaomanikele.
Eesti Arheoloogide Liidu esimees Ulla Kadakas: „Nii nagu me kõik oleme Eesti arheoloogiapärandi loojad, kuulub ka pärand ise kogu ühiskonnale. Kõigil on õigus seda nautida ja armastada, aga selle õigusega kaasneb ka vastutus. Kahe detektoristi päevaraamat on ehe näide teadlikust ja vastutustundlikust asjaarmastusest. Pireti ja Inga tehtu kinnitab, et meie õigusriigi valitud tee on õige – oma inimesi tuleb usaldada. Üheskoos sünnib suuri asju, näiteks Eesti kultuuripärandi kestmine üle aegade.“
Tarne 1-3 tööpäeva
17,05 €
Tavahind: 17,95 €
Saadavus kauplustes