Kolmapäeval, 28. novembril kell 16.00 ootame kõiki Sofi Oksaneni autogrammitunnile Solarise Apollosse. Sofiga vestleb tema uuest raamatust "Kuhu tuvid kadusid" Jan Kaus, kes on ühtlasi ka teose tõlkija.

Kõigil huvilistel on võimalus koha peal raamat soetada ja sinna ka Sofilt autogramm küsida!

„Kui tuvid kadusid“ on romaan Eesti lähiajaloost, rahutuse ja petliku rahu aegadest. Romaan liigub läbi kolme aastakümne, mille sisse jääb Eesti Vabariigi esimese perioodi lõpp, Teine ilmasõda ning servapidi sulav ja stagneeruv Nõukogude Liit. Samas on aga tegu looga, mis käsitleb üldisemalt inimese ja võimu suhteid, vaatleb võimuga kohanemist ja kohanematust, räägib maskidest, mida inimesed on võimelised või võimetud kandma. Kas hoida hammasrataste vahel selg sirge või muutuda ise hammasrattaks? Nagu Sofi Oksase varasemad teosed „Stalini lehmad“ ja „Puhastus“, räägib ka „Kui tuvid kadusid“ poolitatud Euroopast ja ajaloo puretud Eestist, tema inimeste lootustest ja kaotustest. Sellestki, et mõnikord on need kaks üks ja sama.

Romaani tõlkija Jan Kaus: “Kuna "Kui tuvid kadusid" lähtub Eesti lähiajaloost, siis loodan, et raamatu meile nii tuttavad olustikunüansid ei takista nägemast selle põhiideed.
Loodan, et on võimalik arutleda mitte niivõrd selle üle, kuivõrd täpselt ja adekvaatselt kirjeldab Sofi Oksanen teatud ajahetki ja ruumipunkte, vaid kõnelda eelkõige romaani üldinimlikust põhimotiivist – inimese ja võimu omavahelistest suhetest. Miks leidub ikka ja alati inimesi, keda võim nõnda takistamatult köidab?“

Sofi Oksanen sai romaani "Puhdistus" ("Puhastus") eest 2008. aastal Finlandia kirjandusauhinna ning President Toomas Hendrik Ilves andis kirjanikule Maarjamaa Risti IV klassi ordeni.

Sofi Oksaneni "Puhastuse" ja tema teised teosed leiad SIIT!