Apollo – koolikaupade ekspert!

Apollost leiad kõik algavaks kooliaastaks vajaliku - koolikotist päevikuni, pliiatsitest pintsliteni. Selleks, et midagi ei ununeks, oleme koostanud koolikaupade nimekirja, mille leiad kõikidest Apollo kauplustest.

 

Neile, kes üle pika aja taas lapse kõrval kooliteele astuvad, anname kaasa soovitused, kuidas Apollo valikust leida just see õige, kvaliteetne ja vastupidav toode:

 

1. Koolikott
Koolikott peaks olema kooliteed alustavale lapsele mugav, käepärane ja kasutajasõbralik. Väga olulisel kohal on ergonoomika, funktsionaalsus ja helkurite olemasolu. Koolikoti rihmade pikkuse reguleerimine on tavapärane omadus, kuid lisaks on tähtis, et koti rihmade kõrgust saaks reguleerida, siis ei jää koolikott esimese klassi lapsele liialt ebamugav ning kotti saab kergelt lapse kasvuga kohandada. Võimalusel võtke laps kaasa, et kotti saaks kohe selga proovida.
Apollo soovitab tuntud tootjate Herlitzi, Jeva või Oxybag koolikotte.

 

2. Pinal
Esimestes klassides eelistatakse tavaliselt ühe, kahe või kolme lukuga nn täidetud pinalit. Kõige tavapärasem on ehk kahe lukuga täidetud pinal, kuhu mahuvad kenasti ära viltpliiatsid, värvipliiatsid, kirjutusvahend, teritaja ja kustutuskumm.
Apollo soovitab kvaliteetse sisuga Herlitzi, Mapedi, Jeva või TOPModel sarja pinaleid. Suuremale lapsele soovitame Walkeri ja Oxybag kvaliteetpinaleid (täitmata), mis on väga vastupidavad, kvaliteetsed ja paljudes erinevates disainides.

 

3. Harilik pliiats
Parim harilik pliiats on kolmnurkne ja kannab märgistust HB. Soovitame esimese klassi õpilasele osta korraga suurem karbitäis, sest esialgu on kustutamine ja teritamine väga sagedane tegevus. NB! Olemas ka vasakukäelistele mõeldud harilikud.
Apollo soovitab: Stabilo, Mapedi ja Milani tooteid.

 

4. Kustutuskumm ja teritaja
Kustutuskummi puhul oluline, et see ikka tõepoolest kustutaks! Teritaja puhul on hea, kui kogujaga teritaja mahuks ka lapse pinalisse ära.
Apollo soovitab MILANi Capsule teritajaid, mis lisaks kogujale sisaldavad teisel poolel ka kustutuskummi. Selline kombo hoiab pinalis kenasti ruumi kokku.

 

5. Joonlaud
Esimese klassis lapsel peab olema koolis kaasas vähemalt 15-sentimeetrine joonlaud. Alates teisest klassist on koolis tarvis juba 20- või 30-sentimeetrist joonlauda. Kui joonlaua puhul tundub uudne variant flexi ehk painduv joonlaud, siis esimeses klassis võiks kindlasti olla jäik plastikust või puidust joonlaud.

6. Liimipulk
On oluline, et liimipulk ka tõepoolest liimiks!
Apollo soovitab: 2 otsaga PVA käsitööliim Amos 36g

7. Käärid
Käärid peaksid olema ilusad ja mugavad. Vasakukäelistele soovitame valida erikujulised käärid ja esimese klassi lastele sobivad hästi väiksemad 13 cm käärid.
Apollo soovitab Pelikan Griffix tootesarja

8. Värvipliiatsid
Värvipliiatsid peaksid kindlasti olema kolmnurksed, kuid oluline on ka grafiitsüdamiku jämedus, hea katvus ja teritamislihtsus. Grafiitsisu peaks olema kaitstud LPS (Lead Protect System) süsteemiga, mistõttu maha kukkudes pliiatsi sisu ei purune. Komplekti valimisel tasub jälgida, et pakendil oleks ka 100% FSC märgis, mis viitab, et pliiatsite tootmiseks kasutatud puit on kogutud jätkusuutlikutest metsadest. Pinalisse panekuks on väga head kahe otsaga värvipliiatsid, mis võtavad vähe ruumi, kuid värvivalik on topelt suurem. Kunstitundidesse on soovitav osta siiski suurem komplekt värvipliiatseid, sest usinal värvijal saavad "duo"-d ka poole kiiremini otsa.
Apollo soovitab Mapedi, Carioca, Stabilo ja MILANi värvipliiatseid.

9. Viltpliiatsid
Ka viltpliiatseid müüakse kolmnurkse kujuga. Head on viltpliiatsid, mis on kahe otsaga. Need võtavad pinalis vähem ruumi - pinalis on 10 viltpliiatsit, kuid kokku 20 erinevat värvi.

10. Õlipastellid ja kuivpastellid
Apollo soovitab 
Õlipastellid Junior Artist 12 värvi Sakura

11. Plastiliin

Hea plastiliin on kerge, väga plastiline ja hea struktuuriga ega määri käsi. Vahvaks abivahendiks voolimisel on erinevad plastiliini noad.

Apollo soovitab „Plastiliin Giotto Patplume 10x20g klassikalised toonid“ ning plastikust „Plastiliinide nugade komplekt MILAN (8 erinevat)“

12. Akvarellid ja guaššid
Akvarellide ja guaššide puhul oluline hea katvus ja ilusad värvitoonid. Värvide segamiseks on vajalik ka palett.

Apollo soovitab Luch tootesarja

13. Pintslid
Pintsleid läheb tarvis nii akvarellide (sünteetilise või ponikarvaga) kui guaššide jaoks (seakarvaga).

14. Veetops (kaanega)
Soovitame osta kindlasti kaanega veetopsi, millele on hea pintslit toetada ning mis aitab vältida vee loksumist lapse kunstiteosele (aga ka lauale või põrandale).

15. Joonistusplokk A4 ja A3
Selleks, et guašši- ja akvarellitööd paberit kortsu ei kisuks, soovitame kunstitundideks paksema lehega plokke või akvarellpaberit.

16. Värvilised paberid A4
Värviliste paberite puhul soovitame valida kahepoolseid ning eelistada võiks toodet, kus igat värvi sees rohkem kui üks.

17. Mapp A4 

18. Raamatupaber
Raamatupaber peaks olema tugev ja kvaliteetne, lisaks soovitame juurde valida sobivas suuruses kilekaaned. 

19. Kilekaaned
Kilekaasi läheb vaja nii vihikutele, raamatutele kui töövihikutele. Mõistlik on soetada nii kilekaasi ja raamatupaberit siis, kui kooliõpikud on juba käes. Vihikutele on soovitav osta samuti tugevamad kaaned.

20. Lugemispäevik
Tavapäraselt soovitab iga kool või klassiõpetaja, millist lugemispäevikut kasutama hakatakse. Ka tavaline valge vihik sobib hästi.

21. Vihikud ja kaustikud
Vihikute puhul soovitame valida tugeva kaane ja paksema lehega vihikuid. Algklassides kasutatkse põhiliselt 12 leheküljega vihikuid, vanemates klassides meelepärase disainiga kaustikuid. (Valikus leiab ka nn öko-tooteid, mis on tehtud 100% ümbertöödeldud vanapaberist, makulatuuris ei ole kemikaalide ega tsemendi pakendeid.)

22. Kiirköitja
Kiirköitjad võiksid soovitavalt iga aine jaoks erinevat värvi olla, et lapsel kooli kaasa võttes segamini ei läheks.