Surm valges pidžaamas

0 viiest
Hinda
Tarne 1-3 tööpäeva
Viimased eksemplarid
19,90 €
Tavahind: 20,95 €
Saadavus kauplustes
Sam Richardsoni maamajja on kogunenud näitetrupp koos produtsent Basil Barnesiga ja näitekirjanik Rudolph Millariga, teatrimaailma tõusva tähega. Kolme rivaalitseva naisosatäitja, Clara, Angela ja Deirdre vahel valitsev pinge jõuab haripunkti, kui Deirdre leitakse valduse territooriumilt mõrvatuna. Kummalisel kombel on tal seljas valge pidžaama …

„Surm valges pidžaamas“ on kirjutatud teise maailmasõja ajal, kuid silmatorkavalt muretul toonil. Selle esmatrükk ilmus 1944. aasta normeeritud toidu ja kasinuse päevil. Teoses heiastub Bude’i teatrivaimustus, ta kujutab teatrimaailma satiiriliselt, kuid leebe lõbususe ja kiindumusega.
Romaanis lahendatakse Briti traditsiooniliste krimilugudega sageli seostatavat maamaja mõistatust.
*
John Bude on kirjanikunimi, mille varjus peitus Ernest Carpenter Elmore (1901–1957), inglise teatriprodutsent ja -lavastaja ning krimi- ja fantaasiaromaanide autor. Suurema osa oma varasemast loomingust kirjutaski Elmore vabal ajal teatrigarderoobides. Kokku kirjutas ta koos hilisema kutselise kirjanikupõlvega John Bude’i nime all kolmkümmend krimiromaani. Elmore oli krimikirjanike assotsiatsiooni (CWA) üks alusepanijatest 1953. aastal.

Tarne 1-3 tööpäeva
Viimased eksemplarid
19,90 €
Tavahind: 20,95 €
Saadavus kauplustes