Reedel, 26. septembril toimub Solarise Keskuse Apollos Teadlaste Öö 2014 raames muusikateraapiaõhtu, psühhoterapeudi loeng kriisijuhtimisest ning David Lodge raamatu "Mõtleb ..." lugemisõhtu.

 

Muusikateraapiaõhtu, kell 13.00-14.30 ja 19.00-20.30
Muusikateraapia keskus teeb ülevaate muusika toime ja muusika-teraapia uusimatest uurimustest ning sellest, kuidas muusikat tervise heaks on võimalik kasutada. Tutvustatakse ka muusikateraapilisi praktilisi tegevusi.

Psühhoterapeudi loeng kriisijuhtimisest, kell 15.00-16.00
Räägime kriiside olemusest, faasidest ja nende paratamatusest, aga ka edasiviivast jõust. Teadurite lemmikteemad on arengukriis ja traumaatiline kriis – mis need on? Esineb Eda Kaljuste ‒ psühholoogiline nõustaja, psühho-dünaamiline grupiterapeut.

Lugemisõhtu, kell 17.00-18.30
David Lodge raamatu "Mõtleb ..." tegevus toimub ülikoolis ning sisu keerleb kõrghariduse ja selle muutumise, raha lugemise ning jaotamise, samuti inimestevaheliste suhete üle akadeemilises maailmas ‒ eelkõige aga inimese teadvuse teemal kõige laiemas mõttes. Ette loevad Ranna-Viru rahvateatri näitlejad vabakutselise lavastaja ja tõlkija Tiit Alte juhendamisel. Külalisena osaleb Lembit Liivak. David Lodge (snd 1935 Londonis) on tuntud eelkõige oma nn akadeemilise triloogia poolest (“Ühest kohast teise”,“Väike maailm” ja “Väärt töö” on ka kõik eesti keeles ilmunud).

 


 

Festivali Teadlaste Öö 2014 raames toimub 26. septembril kell 12.00-21.00 Solarise Keskuses mess “Tervis ja Teadus” ning õhtul kell 19 algab Akadeemias (Kohtu tn 6) muusikaline teaduskohvik “Meditsiin ‒ nii teadus kui ka kunst”, lisaks toimub palju muud huvitavat. Vt täpsemalt Eesti Teaduste Akadeemia kodulehelt

Teadlaste Öö Festival ehk TÖF on teadust populariseerivate ettevõtmiste sari, mille tipphetk on reedel, 26. septembril 2014 toimuv üleeuroopaline Teadlaste Öö. TÖF-i raames toimub rohkem kui kolmsada põnevat teadussündmust üle Eesti. Festivali peakorraldaja on teaduskeskus AHHAA, projekti partneritena osalevad Eesti Teaduste Akadeemia ja ETV.