Food Meetup Estonia ja Solarise Apollo kutsuvad Sind 28. oktoobril kell 13-17  väetoitudele pühendatud tervisepäevale, kus põhifookuses on kodumaised väetoidud ja välismaised superfoodid!

Sügis on käes, päike teeb taevas aina madalamaid ringe ja loodus meie ümber valmistub rahulikuks talvepuhkuseks. Ka meie suvesoojusest vahepeal jõudu juurde saanud organism hakkab talve eel pisitasa uut turgutust otsima. Järjest enam võib meie poelettidel näha välismaised superfoode, alates goji marjadest kuni maca pulbriteni. Kas tegemist on toitumise hetketrendiga või on lõunamaa päikese all kasvanud superfoodid tõesti nii head energiavarude taastajad? Millised on meie oma Eesti metsades ja põldudel kasvavad tervist turgutavad väetoidud? Ja kas kodumaine ja sügavkülmas talvitunud mustikas suudab võistelda goji marjaga? 

28. oktoobril arutame Solarise Apollo raamatupoes koos ekspertide ja praktikutega, milles peitub toidu vägi, mis on tuntud ja vähem tuntud väetoidud ning kas ja miks tasub eelistada kohalikku või välismaist. Vestlusringi astuvad teiste hulgas toiduteadlane Raivo Vokk, taimetark Mercedes Merimaa, toitumisnõustaja Kristin Salupuu ja ravimtaimedest rohepulbrite tootja Vaba Aed juht Margit Kirsipuu.

Lisaks räägib Paljas Porgand blogi autor Merilin Taimre oma teekonnast tervisliku elustiilini, jagab väekate kaerahelbeputrude valmistamise salanippe ja vastab toitumisalastele küsimustele. Kohvikus Mademoiselle saab terve nädalavahetuse vältel nautida väetoitudest inspireeritud erimenüüd ja maitsta Merilini raamatust pärit põnevaid pudruretsepte. Blenderi mahla- ja kohvibaar pakub virgutuseks maitsta erilisi  supersmuutisid. Samuti on laupäeval hea võimalus soetada Solarise Apollo raamatupoest tervise- ja kokaraamatuid soodushinnaga (-20%). 

Ajakava
13:00 Päeva sissejuhatus
13:15 Paneeldiskussioon: Väetoidud ja superfoodid - mis nendes erilist on?
14:15 Virgutuspaus: Blenderi supersmuutide maitsmine (Sex you up ja Light my fire)ja Mademoiselle väekas erimenüü
14:45 Vestlus Paljas Porgand blogi ja kokaraamatute autori Merilin Taimrega
15:15 Virgutuspaus: Blenderi supersmuutide maitsmine (Forever young ja Like a virgin) ja Mademoiselle väekas erimenüü
15:45 Paneeldiskussioon: Kohalik väetoit - kas ainult esivanemate tarkus?
16:45 Päeva kokkuvõte

Kohtumiseni Solarise Apollos!